08. júla 2006

Nemci porazili Portugalsko 3:1 a vybojovali 3. miesto

V stretnutí o 3. miesto na XVIII. futbalových majstrovstvách sveta vyhralo v Stuttgarte domáce Nemecko nad Portugalskom 3:1. Všetky štyri góly padli až po prestávke. O tri domáce sa bez výnimky ...

STUTTGART 8. júla (WEBNOVINY) - V stretnutí o 3. miesto na XVIII. futbalových majstrovstvách sveta vyhralo v Stuttgarte domáce Nemecko nad Portugalskom 3:1. Všetky štyri góly padli až po prestávke. O tri domáce sa bez výnimky pričinil Bastian Schweinsteiger. V 56. minute poslal trojnásobných šampiónov do vedenia, keď si zbehnutím z ľavej strany dravo vylepšil streleckú parketu a spoza tandemu obrancov zaskočil portugalského brankára Ricarda. Práve 21-ročný stredopoliar Bayernu Mníchov sa postaral aj o rýchle poistenie náskoku mužstva Jürgena Klismannna. Už v 61. minúte si jeho strieľaný prízemný center z ľavej strany smerom na päťku zrazil do vlastnej brány Petit, ktorý nastúpil až v druhom polčase a stal sa smutným hrdinom zápasu. Ustupovanie pred Schweinsteigerom totiž v 78. min znamenalo ďalšiu oslavu trojnásobných majstrov sveta, ktorí tretíkrát v histórii získali aj bronz (predtým 1934 a 1970). Hostitelia nastúpili bez zranených Michaela Ballacka, Pera Mertesackera a Arneho Friedricha a s Oliverom Kahnom medzi žrďami namiesto Jensa Lehmanna. Portugalci, ktorým sa nepodarilo zopakovať tretiu priečku tímu okolo Eusebia z roku 1966, vyrukovali bez Luisa Figa. Hviezdny záložník, ktorý sa lúčil s reprezentačnou kariérou, prekvapivo prišiel na trávnik vypredaného Gottlieb-Daimler-Stadiona až v 77. minúte a posadil z pravej strany na hlavu takisto striedajúceho Nuna Gomesa center, ktorý znamenal kozmetickú korekciu skóre.