05. júla 2011

Nemecké futbalistky víťazkami A-skupiny na MS

Víťazkami A-skupiny na futbalových majstrovstvách sveta žien v Nemecku sa stali domáce ...

futbal nemecko Nemecká futbaliska Inka Gringsová sa teší po víťazstve na FrancúzskamiFoto: SITA/APMÔNCHENGLADBACH / DRÁŽĎANY 5. júla (WEBNOVINY) - Víťazkami A-skupiny na futbalových majstrovstvách sveta žien v Nemecku sa stali domáce reprezentantky. Favorizované Nemky si poradili v súboji o prvé miesto s Francúzkami 4:2. Oba tímy postúpili do vyraďovacej fázy. Toto stretnutie sledovalo v Mönchengladbachu 50 000 divákov a Francúzky dohrávali bez vylúčenej brankárky Berangere Sapowiczovej. Súperkami Nemiek vo štvrťfinále budú Japonky, Francúzky si zmerajú sily s Angličankami. V druhom súboji záverečného dňa v A-skupine Kanada podľahla Nigérii 0:1. Oba tímy cestujú domov.

Reprezentantky Anglicka zvíťazili v utorkovom stretnutí B-skupiny na majstrovstvách sveta v Nemecku nad Japonskom 2:0 (1:0). Angličanky sa vďaka tomuto triumfu stali víťazkami skupiny a zároveň si zabezpečili postup do štvrťfinále. Medzi najlepších osem tímov sa prebojovali aj zdolané Japonky. Toto stretnutie sledovalo v Augsburgu 20 777 divákov. V druhom utorkovom súboji B-skupiny v Sinsheime Nový Zéland remizoval s Mexikom 2:2, keď po 90 minútach viedli Mexičanky 2:0. Hráčky Nového Zélandu rozhodli o remíze v štvrtej minúte nadstaveného času. Strelkyňou vyrovnávajúceho gólu bola Hannah Wilkinsonová.

Súhrn výsledkov štvrtkových zápasov záverečného turnaja futbalových majstrovstiev sveta žien v Nemecku

A-skupina:

Nemecko - Francúzsko 4:2 (2:0)
Gól: 25. Garefrekesová, 32. a 68. Gringsová (druhý z 11 m), 89. Da Mbabiová - 56. Delieová, 72. Georgesová, ČK: 68. Sapowiczová (Fr.)

Kanada - Nigéria 0:1 (0:0)
Góly: 84. Nkwochová