Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2019

Nemecké orgány zatkli Kosovčana obvineného z podpory Islamského štátuNemecké orgány zatkli v stredu kosovského občana, obvineného z podporovania militantnej organizácie Islamský štát (IS) prevodom tisícov eur bojovníkovi a tiež budúcemu členovi ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 12. júna (TASR) - Nemecké orgány zatkli v stredu kosovského občana, obvineného z podporovania militantnej organizácie Islamský štát (IS) prevodom tisícov eur bojovníkovi a tiež budúcemu členovi IS. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Spolková prokuratúra uviedla, že 31-ročný muž, v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu súkromia identifikovaný iba ako Hassan Rejan B., bol zatknutý v oblasti mesta Pinneburg neďaleko Hamburgu.

Je podozrivý z 15 trestných činov súvisiacich s podporou IS a z 11 porušení nemeckých zákonov o exporte.

Prokuratúra tvrdí, že muž urobil v rokoch 2016 a 2017 celkovo 11 prevodov peňazí bojovníkovi IS v Sýrii. Podľa prokuratúry tento kosovský občan v roku 2015 previedol financie aj mužovi zo Severného Macedónska, ktorý sa chcel pripojiť k IS v Sýrii. Kosovčan previedol celkovo približne 15.000 eur, vo väčšine prípadov ako prostredník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expert Jü: Vzťahy so SR sa vyvíjajú dobre
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť TMR kúpila dve alpské lyžiarske strediská

Nemecké orgány zatkli Kosovčana obvineného z podpory Islamského štátu - diskusné fórum čitateľov