24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

07. júla 2010

Nemecko - Španielsko po I. polčase nerozhodne

Po prvom polčase druhého semifinálového stretnutia na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale je v juhoafrickom Durbane stav súboja Nemecko - Španielsko nerozhodný 0:0. Viac z hry mali ...

germany Foto: SITA/AP

DURBAN 7. júla (WEBNOVINY) - Po prvom polčase druhého semifinálového stretnutia na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale je v juhoafrickom Durbane stav súboja Nemecko - Španielsko nerozhodný 0:0. Viac z hry mali úradujúci majstri Európy Španieli, Nemci zväčša len pozorne bránili. Najväčšiu šancu nepremenil v 14. min stopér Španielska Carles Puyol, ktorý po centri Andrésa Iniestu hlavičkoval len nad bránku Nemecka. Víťaz tohto duelu bude súperom Holandska vo finále, ktoré sa uskutoční v nedeľu 11. júla od 20.30 h v Johannesburgu na Soccer City Stadium.

Semifinále - Durban, Štadión Mosesa Mabhidu:
Nemecko - Španielsko 0:0 po I. polčase
rozhodujú: Kassai - Erös, Vámos (všetci Maď.)

Nemecko: Neuer - Lahm, A. Friedrich, Mertesacker, J. Boateng - Khedira, Schweinsteiger - Trochowski, Mesut Özil, Podolski - Klose
Španielsko: Casillas - Sergio Ramos, Piqué, Puyol, Capdevila - Sergio Busquets, Xabi Alonso - Iniesta, Xavi Hernández, Pedro Rodríguez - D. Villa

Semifinále: Nemecko - Španielsko 0:1 - záver

Druhým finalistom na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike sa stalo Španielsko. Zverenci Vicenteho del Bosqua zdolali v stredajšom semifinále Nemcov najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa o jediný presný zásah zápasu na štadióne Mosesa Mabhidu v Durbane postaral v 73. min stopér Carles Puyol.

Španieli sa vo finále v nedeľu 11. júla stretnú na štadióne Soccer City v Johannesburgu s Holanďanmi, ktorí v utorok zdolali Uruguajčanov 3:2. Znamená to, že v nedeľu spoznajú futbaloví priaznivci úplne nového majstra sveta. Neúspešní semifinalisti si to rozdajú v boji o konečnú tretiu priečku v sobotu v Port Elizabeth.

Výsledok:

Semifinále (Durban/štadión Mosesa Mabhidu):
Paraguaj - Španielsko 0:1 (0:0)
Gól: 73. Puyol, bez kariet, rozhodovali: Viktor Kassai - Gábor Erös, Tibor Vámos (všetci Maď.).

Ricco na čele pretekov Okolo Rakúska, Riška 95.
BASKETBAL: SR 20 v príprave prehrala s Maďarskom