16. septembra 2006

Nepelov memoriál pre Urbasa a Williamsovú-Stewartovú

Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura neudržal prvé miesto po krátkom programe a po voľnom klesol na 14. ...

14. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu v krasokorčuľovaní v Bratislave

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura neudržal prvé miesto po krátkom programe a po voľnom klesol na 14. ročníku Memoriálu Ondreja Nepelu v Bratislave na konečnú 3. priečku. Macypura sa nevyhol počas svojej voľnej jazdy dvom pádom, navyše jeho jazda nemala až takú náročnosť ako víťazného Gregora Urbasa zo Slovinska či druhého Američana Jordana Millera. Ďalší slovenský zástupca Taras Rajec obsadil 4. priečku, Ivan Kinčík skončil na 7. mieste. Medzi ženami sa presadila Američanka Megan Williamsová-Stewartová, ktorá v sobotňajšej voľnej jazde predstihla obhajkyňu vlaňajšieho prvenstva Júliu Sebestyénovú z Maďarska. Majsterka Európy 2004 viedla po prvej polovici súťaže, druhú však mala lepšiu Američanka. Zo Sloveniek skončila najlepšie Ivana Reitmayerová, ktorá napokon obsadila 3. pozíciu. Tradičná bratislavská súťaž otvárala tento rok nielen sezónu na Slovensku, ale aj seniorskú vo svete.

Výsledky - 14. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu v krasokorčuľovaní v Bratislave:

Muži: 1. Gregor Urbas (Slovin.) 164,25, 2. Jordan Miller (USA) 160,63, 3. Igor Macypura 145,07, 4. Taras Rajec 127,18,... 7. Ivan Kinčík (všetci SR) 106,91

Ženy: 1. Megan Williamsová-Stewartová (USA) 134,26, 2. Júlia Sebestyénová (Maď.) 128,39, 3. Ivana Reitmayerová 105,99,... 8. Katarína Babalová (obe SR) 71,28