14. februára 2016

Neureuther vyhral slalom v Juzawe, Žampovci vypadli v 1. kole

Nemecký lyžiar Felix Neureuther vyhral nedeľňajší slalom Svetového pohára v japonskej Juzawe a napodobnil tak úspech svojho otca Christiana, ktorý na rovnakom mieste triumfoval ...

Adam Žampa Foto: TASR/AP
Juzawa Naeba 14. februára (TASR) - Nemecký lyžiar Felix Neureuther vyhral nedeľňajší slalom Svetového pohára v japonskej Juzawe a napodobnil tak úspech svojho otca Christiana, ktorý na rovnakom mieste triumfoval pred vyše 40 rokmi. Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nedokončili 1. kolo.

Neureuther zvíťazil s tesným náskokom piatich stotín sekundy pred Švédom Andrem Myhrerom a slávil tak svoj prvý triumf v sezóne, už dvanásty v kariére v prestížnom seriáli. "Je skvelé dosiahnuť úspech na mieste, kde sa to podarilo aj môjmu otcovi. Vedel som, že musím vydať zo seba maximum," vyznal sa pre ORF špecialista na točivé disciplíny.

Na treťom mieste skončil iba 20-ročný Rakúšan Marco Schwarz (+0,24), ktorý po prvom kole figuroval až na 12. pozícii a na "bedňu" sa katapultoval vďaka najlepšej druhej jazde. Vyrovnal tak svoj najlepší výsledok v kariére. Neureutherov krajan Fritz Dopfer viedol po 1. kole, ale opäť nezvládol tlak a klesol na štvrté miesto.

Líder SP Marcel Hirscher vypadol v 1. kole, kým vedúci muž priebežnej klasifikácie disciplíny Henrik Kristoffersen obsadil v slalome siedme miesto. V celkovom poradí tak Nór skresal náskok na rakúskeho obhajcu veľkého glóbusu na 88 bodov.

Španielsko zdolalo Rusov 7:3 a získalo zlato na ME vo futsale