05. septembra 2013

Neúspešný debut Vitteka, Slovan v príprave podľahol Sparte 0:1

Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase v rámci spestrenia si reprezentačnej prestávky s pražskou Spartou 0:1. Nová posila ...

Praha 5. septembra (TASR) - Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase v rámci spestrenia si reprezentačnej prestávky s pražskou Spartou 0:1. Nová posila "belasých" Róbert Vittek odohral na Letnej celý duel a v 64. minúte si mohol po návrate otvoriť v Slovane strelecký účet, v skrumáži sa mu však nepodarilo ideálne zorientovať a vyrovnať skóre duelu.

prípravný zápas, výsledok:

AC Sparta Praha - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 43. Mareček. Rozhodoval: Příhoda, ŽK: Milinkovič (Slovan)

Priebeh zápasu

Do prvej vážnejšej šance zápasu sa dostali domáci hráči v 12. minúte, Čermákova ľavačka však skončila na Putnockom a brankára Slovana neprekonal o minútu neskôr ani Konate. Sparta následne pritlačila "belasých" pred ich pokutovým územím, Bednář však najskôr netrafil priestor brány, a potom hlavičkoval len do brvna. Sparta sa napokon dočkala gólu v 43. minúte, keď Dočkalov center umiestnil do siete hlavou Mareček.

Najväčiu šancu Slovana na vyrovnanie zahodil v 64. minúte nový muž v tábore hostí Róbert Vittek, ktorý nedokázal Mészárosovu vyrazenú strelu doraziť do brány. Defenzíve slovenského majstra naďalej robil problémy rýchlonohý Konate či aktívny Bednář, viac gólových momentov sa však diváci na Letnej nedočkali.