Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2024

Nezamestnanosť sa blíži k rekordne nízkym číslam, druhý mesiac po sebe rástol aj počet zamestnaných cudzincovPočet nezamestnaných aj v marci mierne poklesol. Miera nezamestnanosti zostala na rovnakej úrovni ako vo februári, a to 6 %. Odtok uchádzačov o zamestnanie z evidencie naďalej prevyšuje prítok do evidencie, čo ...Zdieľať
zamestnanost praca 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Počet nezamestnaných aj v marci mierne poklesol. Miera nezamestnanosti zostala na rovnakej úrovni ako vo februári, a to 6 %. Odtok uchádzačov o zamestnanie z evidencie naďalej prevyšuje prítok do evidencie, čo spôsobilo rekordne nízky počet ľudí bez práce.


Najväčší nesúlad medzi požadovanými zručnosťami a disponibilnými uchádzačmi bol zaznamenaný v priemysle. Z neho prichádza najviac nových registrácii nezamestnaných, ale je tu aj najväčší počet voľných pracovných pozícií, predovšetkým ako operátor vo výrobe. Počet voľných pracovných miest presiahol 88-tisíc. Zároveň druhý mesiac po sebe rástol aj počet zamestnaných cudzincov.
Zdroj: SITA.sk - Nezamestnanosť sa blíži k rekordne nízkym číslam, druhý mesiac po sebe rástol aj počet zamestnaných cudzincov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena na elektrickej kolobežke nedala prednosť v jazde a vošla na hlavnú cestu, viezla pritom aj deväť ročnú dcéru (foto)
<< predchádzajúci článok
Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky