Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. januára 2014

Nezamestnaný Slovák je zhruba dva a pol roka na úrade práceNezamestnaný Slovák strávil v roku 2012 na úrade práce v priemere až dva a pol roka. Upozorňuje na to analytický tím Poštovej banky. Spomedzi ekonomík, za ktoré boli údaje ...Zdieľať
nezamestnanost BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) - Nezamestnaný Slovák strávil v roku 2012 na úrade práce v priemere až dva a pol roka. Upozorňuje na to analytický tím Poštovej banky.


Spomedzi ekonomík, za ktoré boli údaje Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) dostupné, je to podľa analytikov banky jednoznačne najviac. Priemerný čas trvania nezamestnanosti v krajinách OECD je pritom 10 mesiacov.

"Zaujímavo vyznieva fakt, že slovenskí muži sú v priemere na úradoch práce evidovaní o mesiac dlhšie než ženy," tvrdia analytici Poštovej banky. Väčšie rozdiely sú ale badateľné v porovnaní trvania nezamestnanosti medzi jednotlivými vekovými kategóriami, a to predovšetkým medzi mladšími ročníkmi.

Odporúčame:

Nezamestnanosť nad 20 percent malo vyše šestnásť okresov

Slovensku medzimesačne ubudli ôsmi nezamestnaní

Väčšina mladých Slovákov by pre prácu zutekala zo Slovenska

Podpora podľa EK zvyšuje šancu nezamestnaným nájsť prácu

"Spomedzi nezamestnaných Slovákov sú na úradoch práce najdlhšie, až zhruba 33 mesiacov, evidovaní ľudia nad 55 rokov," uvádza sa v analýze. Najrýchlejšie si prácu dokážu nájsť nezamestnaní Slováci vo veku do 19 rokov. Mužom v tomto veku to trvá takmer jeden a pol roka a ženám až dva roky.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa v poslednom mesiaci minulého roka medzimesačne nezmenila, zostala na úrovni 13,5 %. Úrady práce evidovali ku koncu decembra 2013 celkovo 364 225 disponibilných nezamestnaných.

Oproti novembru ide o osem osôb menej. Štatistiky pri medziročnom porovnaní ukazujú, že miera evidovanej nezamestnanosti bola v decembri 2013 o 0,94 percentuálneho bodu nižšia ako v rovnakom období roku 2012 a počet evidovaných nezamestnaných poklesol o 25 886 osôb.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srbsko kvôli sneženiu nepúšťa kamióny na svoje územie
<< predchádzajúci článok
V prevádzke je minimálne 90 lyžiarskych stredísk