03. januára 2010

NHL: Kopecký sa stal hviezdou zápasu

Hokejový útočník Tomáš Kopecký z Chicaga sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho duelu zámorskej NHL v St. Louis. Na víťazstve Blackhawks 6:3 sa trenčiansky odchovanec podieľal dvoma gólmi. Kopecký ...

NEW YORK 3. januára (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Tomáš Kopecký z Chicaga sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho duelu zámorskej NHL v St. Louis. Na víťazstve Blackhawks 6:3 sa trenčiansky odchovanec podieľal dvoma gólmi. Kopecký dosiahol druhý a tretí presný zásah sezóny. Darilo sa aj jeho krajanovi v drese Chicaga Mariánovi Hossovi, ktorý dvakrát asistoval. Hossa počet gólových prihrávok v ročníku zaokrúhlil na desať. Michal Handzuš rozhodol presným zásahom v oslabení v 43. min o víťazstve Los Angeles nad Washingtonom. Banskobystričan strelil štvrtý víťazný gól v sezóne. Marián Gáborík strelil po troch zápasoch opäť gól, strelecky sa však presadil ako jediný z tímu New York Rangers. Jazdci napokon s Carolinou prehrali 1:2 po predĺžení. Gáborík má na svojom konte už 27. presných zásahov v sezóne, proti Caroline mal však aj smolu, keď dvakrát trafil konštrukciu bránky.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Nashville - Anaheim 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Dallas - Vancouver 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
San Jose - Edmonton 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Phoenix - Detroit 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Calgary - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
New York Rangers - Carolina 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) - Marián Gáborík (NYR) 1+0
Minnesota - New Jersey 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
St. Louis - Chicago 3:6 (2:2, 0:2, 1:2) - Tomáš Kopecký 2+0, Marián Hossa (obaja DET) 0+2

Tampa Bay - Pittsburgh 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
New York Islanders - Atlanta 6:5 po sam. nájazdoch (3:0, 2:4, 0:1 - 0:0, 1:0)
Columbus - Colorado 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Los Angeles - Washington 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) - Michal Handzuš (LA) 1+0