13. januára 2018

NHL: Pánik debutoval v drese Arizony, Coyotes podľahli Edmontonu

Brankár Edmont Oilers Al Montoya (35) chráni bránku pred pravým krídeľníkom Arizony Coyotes Richardom Pánikom (14), ktorý zvádza súboj s obrancom Oilers Mattom Benningom počas hry NHL. Foto: TASR/AP
New York 13. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik má za sebou premiéru v drese Arizony. V domácom zápase NHL s Edmontonom nastúpil v prvom útoku Coyotes, 26-ročný útočník však nebodoval a jeho tím prehral 2:4. Z víťazstva Oilers sa tešil aj obranca Andrej Sekera.

V ďalšom dueli Winnipeg neuspel na ľade Chicaga, kde v noci na sobotu prehral 1:2. O oba góly Blackhawks sa postarali českí hráči, skóre otvoril v druhej tretine obranca Jan Rutta a víťazný gól strelil center David Kämpf, pre ktorého to bol premiérový zásah v profilige. Chicago vyhralo tretí zápas z uplynulých štyroch. Slovenský útočník Marko Daňo odohral vo štvrtom útoku Jets šesť minút, pripísal si dva strelecké pokusy a mínusku. Jeho krajan Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy "jastrabov".

Na svoj debut v drese Calgary si musí ešte počkať Marek Hrivík, Flames zvíťazili na ľade Floridy 4:2.