19. februára 2019

NHL: Tampa Bay v zostave s Černákom zvíťazila na ľade Columbusu

Na archívnej snímke Erik Černák.

Na archívnej snímke Erik Černák. Foto: TASR/AP
New York 19. februára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL v aréne Columbusu 5:1. Slovenský obranca strávil na ľade vyše 22 minút a na konto si pripísal plusový bod. Ruský kanonier Nikita Kučerov si vylepšil štatistiky o päť kanadských bodov, keď k dvom gólom pridal tri asistencie. "Blesky" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. Ottawa s Christiánom Jarošom prehrala v gólovej prestrelke v Chicagu 7:8. Arizona bez Richarda Pánika podľahla Calgary 2:5.

Výsledky:

Calgary - Arizona 5:2, Columbus - Tampa Bay 1:5, Chicago - Ottawa 8:7, Colorado - Vegas 3:0, San Jose - Boston 4:4 po druhej tretine /za hostí Chára 1+0/, Los Angeles - Washington 0:3 v druhej tretine