18. marca 2017

NHL: Tatar dvoma gólmi nasmeroval Detroit k triumfu nad Coloradom 5:1

Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne profiligy sa dostal už na métu 20 gólov. Foto: TASR/AP
New York 18. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar nasmeroval Detroit k triumfu v sobotňajšom dueli zámorskej NHL nad Coloradom 5:1. Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne profiligy sa dostal už na métu 20 gólov. V zápase si pripísal aj tri plusové body. Víťazstvo domácich potom spečatili Dylan Larkin a Gustav Nyquist.

NHL - sobota:

DETROIT RED WINGS - COLORADO AVALANCHE 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: 37. Abdelkader (Kronwall, Zetterberg), 46. TATAR (Glendening), 47. TATAR (Nyquist, Larkin), 53. Larkin (Sheahan, Athanasiou), 57. Nyquist (Green, Zetterberg) – 44. MacKinnon (Barrie, Andrighetto). Brankári: Howard - Pickard, strely na bránku: 23:24, 20.027 divákov

NEW YORK ISLANDERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Hamonic (Chimera, Beauvillier), 49. Tavares (Seidenberg, Mayfield) – 21. Bjorkstrand, 36. Anderson (Foligno, Werenski), 62. Atkinson (Werenski, Dubinsky). Brankári: Greiss - Korpisalo, strely na bránku: 22:38, 14.007 divákov.