25. januára 2018

NHL: V dueloch bolo v akcii trio Slovákov, radoval sa len Gáborík

Krídelník Los Angeles Tanner Pearson (70) sa raduje s útočnkom Drewom Doughtym (8) zo skóre, ktoré uštedrili súperovi Calgary Flames. Foto: TASR/AP
New York 25. januára (TASR) - V dvoch zápasoch zámorskej NHL nastúpilo v noci na štvrtok trio slovenských hokejistov, bodovať sa však nepodarilo ani jednému z nich. Z víťazstva sa tešil iba Marián Gáborík, jeho Los Angeles Kings uspeli na ľade Calgary Flames 2:1 po predĺžení. V zostave domácich sa predstavil Marek Hrivík.

Šancu v kádri Chicaga dostal po druhý raz v sezóne Tomáš Jurčo, "čierni jastrabi" však doma prehrali s Torontom 2:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil William Nylander už po šiestich sekundách nadstaveného času, keď premenil trestné strieľanie.