30. apríla 2018

NHL: Washington zdolal Pittsburgh, Nashville zvíťazil nad Winnipegom

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Pittsburghom Penguins 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1. O ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 30. apríla (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Pittsburghom Penguins 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1. O triumf Caps nad dvojnásobnými obhajcami Stanleyho pohára sa gólmi zaslúžili Alexander Ovečkin, Jakub Vrána, Brett Connolly a Nicklas Bäckström. Tretí duel je na programe v noci na stredu v Pittsburghu.

Nashville zvíťazil v druhom stretnutí semifinále play off Západnej konferencie nad Winnipegom 5:4 po dvojnásobnom predĺžení a vyrovnal stav série na 1:1. Víťazný gól Predators strelil v 86. minúte švajčiarsky krídelník Kevin Fiala. V zostave Jets opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo. Hontom nepomohol ani produktívny kanadský center Mark Scheifele, ktorý si rovnako ako v prvom zápase pripísal na konto dva góly a pridal aj asistenciu.