Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

11. júla 2006

Niekoľko verzií Materazziho slov na adresu ZidanaObranca talianskych majstrov sveta Marco Materazzi prvýkrát od nedeľného finálového zápasu v Berlíne poskytol rozhovor o svojej roztržke s kapitánom francúzskych futbalistov Zinedinom Zidanom. Ako dôvod ...Zdieľať
RÍM 11. júla (WEBNOVINY) - Obranca talianskych majstrov sveta Marco Materazzi prvýkrát od nedeľného finálového zápasu v Berlíne poskytol rozhovor o svojej roztržke s kapitánom francúzskych futbalistov Zinedinom Zidanom. Ako dôvod výmeny názorov jediných strelcov gólov v riadnom hracom čase finálového duelu, ktorá skončila úderom Zidanovej hlavy do hrude talianskeho stopéra a následným vylúčením Francúza, uviedol Materazzi "super aroganciu" špílmachra Les Bleus. "Podržal som ho za dres, ale iba na niekoľko sekúnd. Obrátil sa ku mne a arogantne sa mi posmieval slovami: ´Ak chceš môj dres, môžem si ho vyzliecť aj sám, ale neskôr.´ Pravdou je, že som mu to vrátil," povedal Materazzi reportérovi talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport, ale rázne odmietol špekulácie, že urazil matku 34-ročného stredopoliara, ktorý ho poslal hlavou na trávnik. "Rozhodne som ho nenazval teroristom. Som ignorant, ani neviem, čo je to vlastne islamský terorizmus. Jediným teroristom, ktorého poznám, je ona," povedal Materazzi ukazujúc na svoju 10-ročnú dcéru, ktorá spala vedľa svojho otca v lietadle na palube s majstrami sveta mieriacimi v pondelok do vlasti, a dodal. "Nespomenul som ani jeho matku, pre mňa je toto slovo sväté." Obranca Interu Miláno prišiel o matku, keď mal 14 rokov.

Médiá na celom svete špekulujú o obsahu Materazziho slov spred 110. minúty duelu predchádzajúcich skratu futbalistu, ktorý si napokon napriek tomu odviezol domov Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja. Brazílska televízia Globo predpokladá, že Materazzi urazil Zidanovu sestru, keď ju nazval prostitútkou. Opiera sa o názor experta na odčítavanie z pier, zatiaľ čo jeho britská kolegyňa Jessica Reesová pre denník The Times vložila Materazzimu do úst slová: "syn teroristickej kurvy" a známy medzinárodný dovetok "f... off". Istý taliansky odborník zasa pre BBC odčítal z televízneho záznamu výrok: "Želám tebe a tvojej rodine škaredú smrť." Alžírsky rodák sa zatiaľ k inkriminovanému momentu nevyjadril.
SITA, AFP,AP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 FIFA začne vyšetrovanie Zidanovho incidentu (11. 7. 2006)
 Zidane hľadá pokoj, mlčanie prelomí asi v TV rozhovore (11. 7. 2006)
 Beckenbauer: "Materazzi musel niečo Zidanovi povedať" (10. 7. 2006)nasledujúci článok >>
Slovensky kompletné a pripravené Thajsko nepodceniť
<< predchádzajúci článok
V Bratislave na Grand Prix CSIO-W opäť špičkový šport