Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. marca 2019

Niektoré letecké spoločnosti bojujú s dôsledkami klimatických zmien. Ktorá je najekologickejšia?Leteckou spoločnosťou, ktorá sa najviac snaží obmedziť vypúšťanie skleníkových plynov do atmosféry a najviac tak bojuje proti ničivým dôsledkom klimatických zmien, je britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet.Zdieľať
Horný rad zľava: lietadlá leteckej spoločností Turkish Airlines a Air China ; spodný rad zľava: lietadlá spoločností Singapore Airlines a EasyJetu.

Uvádza to štúdia britských vedcov z London School of Economics, o ktorej výsledkoch v utorok informovala britská mediálna spoločnosť BBC. Na opačnom konci rebríčka, teda medzi leteckými spoločnosťami, ktoré sa najmenej snažia znížiť svoju „uhlíkovú stopu“, sú Air China, China Southern, Korean Air, Singapore Airlines a Turkish Airlines.

EasyJet vzišla z tejto štúdie ako najekologickejšia letecká spoločnosť podľa BBC najmä preto, že využíva pomerne moderné lietadlá, ale tiež preto, že sa z ekonomických dôvodov vždy snaží obsadiť svoje lety až do posledného miesta.

EasyJet by mala podľa odhadu odborníkov z London School of Economics od roku 2020 vypúšťať do ovzdušia v priemere dva až trikrát menej oxidu uhličitého na jedného cestujúceho a jeden kilometer ako Korean Air.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aké choroby vám hrozia? Pozrite sa na dátum narodenia!
<< predchádzajúci článok
Alex Rodriguez sa zasnúbil s Jennifer Lopezovou

Niektoré letecké spoločnosti bojujú s dôsledkami klimatických zmien. Ktorá je najekologickejšia? - diskusné fórum čitateľov