24hod.sk    Šport    Hokej

19. novembra 2005

Nitra nestačila na Slovan

Po takmer dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke pokračovala včera hokejová ST Extraliga kompletným programom 25. kola.

Vypredaný štadión sledoval šláger v Nitre, kde chcel obhajca titulu konečne zabodovať proti aktuálnemu lídrovi. Tomu sa na domácom ľade príliš nedarí a aj so slabšími súpermi mal čo robiť, aby neodišiel bez bodového zisku. Proti Slovanu mu nepomohla ani herná prevaha, pretože belasí boli pri streľbe oveľa efektívnejší. Kvalitný hokej sa hral v Poprade, kde domáci síce kontrolovali vývoj zápasu, no Trenčín neustále hrozil nebezpečnými protiútokmi. Po 60 minútach svietilo na ukazovateli skóre 1:1, ktoré sa nezmenilo ani po predĺžení. Žilina
v kompletnom zložení narazila na húževnatý Zvolen, ktorý pomaly získava „fazónu“
z vlaňajšej sezóny. Dlho to vyzeralo na víťazstvo domácich, ale hosťom výborne vyšla koncovka, a tak sa napokon po opatrnom predĺžení body delili. Nevyspytateľná Skalica vychytila v Košiciach jeden zo svojich lepších dní. Aktívnou kombinačnou hrou s pozorným bránením rozleptávala útočné snahy východniarov, ktorí márne hľadali kľúč od Tučekovej bránky. Trochu „divoký“ zápas odohrali v Liptovskom Mikuláši posledné dva celky tabuľky. Domáci najprv poľahky získali trojgólové vedenie, potom poľavili, ale napokon opäť pridali a zaslúžene získali tri body. (snc, Bratislava)

Nitra 3:5 Slovan (1:3, 1:0, 1:2)

Góly: 9. S. Saliji, 36. Štefanka, 58. Vlk - 16. a 60. Hujsa, 12. K. Kováč, 19. Kuľha, 53. J. Sýkora. Rozhodcovia: Šindler (ČR) - M. Valach, Krpelec, vylúčení: 4:8 (navyše Vozdecký 10 min), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5 200 divákov.
NITRA: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Švarný, Vlk, Petrina, Strapko - Pupák, Podstavek, Kmeč - S. Saliji, T. Chrenko, M. Musil - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho.
SLOVAN: Barta - Pavlas, Jendek, Hecl, Ďurák, Kúdelka, R. Sloboda, K. Sloboda, Wagenhoffer - Kuľha, Hujsa, M. Sýkora - Chlubna, Jánoš, Macho - K. Kováč, Klouda, Němčický - I. Dornič, Ulehla, D. Pašek.

Poprad 1:1 Trenčín (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 11. Halaj - 50. Urban. Rozhodcovia: R. Lauff - Mi. Halecký, Kotrba, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2 361 divákov.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, Fabián, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - Pavol Segľa, Faith, Žemlička - Zavacký, Haščák, Martin Segľa.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Mikuš, Mocek, Liška, Hriňa, Rimmel - Melichárek, Kóňa, Micka - Sikorčin, Húževka, Zlocha - Nemec, Poljaček, Baláž - Sivák, Lezo, Kútny.

Žilina 4:4 Zvolen (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 5. Rehák, 6. Krajči, 22. Gron, 60. Kokavec - 3. Štork, 13. Hanzal, 58. Weissmann, 60. Šechný. Rozhodcovia: D. Konc - Mášik, Gašparík, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,
1 364 divákov.
ŽILINA: Lipovský - Senko, Dlouhý, Kusovský, Ficenc, Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - Miklík, Melicherčík, Verčík.
ZVOLEN: Šimonovič - Velebný, Babka, Štork, Bonni, Škuta, Priechodský - Cibuľa, Turek, Hanzal - Paciga, Šechný, Weissmann - Čierny, Jurík, Hanes - Voskár, Gašpar, Škvaridlo.

Košice 0:2 Skalica (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 40. M. Ivičič, 42. Liščák. Rozhod-covia: Jung - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 4:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1 800 divákov.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Horáček (41. Topoli), Frühauf, Bodnár, Podhradský - Dravecký, Kmiť, B. Bartoš - Vostřák, Lipiansky, Hvila - Michal Lukáč, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, M. Slovák.
SKALICA: Tuček - M. Ivičič, Křetínský, Benák, Dostál, Klement, Zajac, Komárek, Flamík - R. Školiak, Jarolín, Hartmann - J. Mikúš, Vala, Liščák - Grill, R. Sýkora, Liška - Krumpál, Hrnčiřík, Malík.

L. Mikuláš 6:3 Martin (4:1, 1:2, 1:0)

Góly: 2. Opatovský, 7. Mravec, 13. Ro. Huna, 16. Tarageľ, 29. Rúfus, 54. Kriška - 10. G. Saliji, 23. Beran, 25. Bulík. Rozhodcovia: Baluška - R. Bednár, Kubuš, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1 600 divákov.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - Lištiak, M. Školiak, Fatyka, M. Droppa, Devečka, Tomaška, Rúfus, Šterbák - Polák, Trochta Šebo - Kopecký, Mravec, Opatovský - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - Kövér, Hovorka, Tarageľ.
MARTIN: Rovnianek (13. Dzubina) - Cebák, Klepáč, Vantroba, Kolba, Stolárik, Chromý, Michnáč, Hančák - G. Saliji, Beran, Török - Koložváry, Bulík, Jaško - Pokrivčák, Holečko, Važan - Šimo, Zetík.

Hlasy trénerov

Ján Selvek, tréner Košíc: „Skalica dala dva góly, vyhrala preto zaslúžene. Na druhej strane dve tretiny sme hrali na jednu bránku a hostia premenili svoju prvú väčšiu príležitosť.“

Milan Klement, asistent trénera Skalice: „Skalica z Košíc body nevozí, preto sme spokojní s víťazstvom. Bol to vyrovnaný zápas, my sme boli lepší
v koncovke a podržal nás brankár Tuček.“

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Keď nás súper zatlačil, nebola z našej strany snaha o rýchle prečíslenie. Prehrávali sme osobné súboje a veľmi nám chýbalo väčšie odhodlanie.“

Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Odohrali sme výborný zápas po hernej i taktickej stránke. Odpočinutí hráči podali dobrý výkon.“

Jerguš Bača, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „O výsledku rozhodla prakticky prvá tretina, v ktorej sme získali trojgólový náskok. Žiaľ,
v druhej sme nedisciplinovanosťou umožnili Martinu zdramatizovať stretnutie.“

Rudolf Uličný, tréner Martina: „Šesťbodový zápas sme prehrali v prvej tretine, keď sme dostali štyri góly. Hlavu sme zdvíhali v druhej, ale opäť sme nečakane inkasovali. Potom už domáci mali navrch a dotiahli zápas do víťazného konca.“

Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Videli sme asi najlepšie stretnutie na žilinskom ľade v tejto sezóne. Remíza je spravodlivá, súper rýchlymi gólmi
v závere otočil stav, no našou veľkou snahou sa nám podarilo vyrovnať.“

Peter Mikula, tréner Zvolena:
„V druhej časti sme sa dostali pod tlak, prežili sme štvorminútové oslabenie
a získali vedenie. Menšou nekoncentrovanosťou sme 50 s pred záverom prišli o víťazstvo.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Diváci mohli byť spokojní, videli atraktívny hokej. Z našej strany to bolo veľmi veľa zahodených šancí. Obrane musím vytknúť, že bola veľmi nedôrazná.“

Josef Augusta, tréner Slovana: „Myslím, že Slovan odohral veľmi dobre prvú tretinu. V druhej sme sa dostali pod tlak, no podržal nás brankár Barta, čo sa ukázalo rozhodujúce.“