08. júla 2010

Nitra prehrala v Győri a dohrala

Futbalisti FC Nitra prehrali vo štvrtkovom odvetnom súboji 1. predkola Európskej ligy UEFA 2010/2011 na trávniku maďarského prvoligového tímu FC ETO Győr 1:3 (1:1) a rozlúčili ...

bez nazvu Foto: SITA/Martin Havran

GYÖR 8. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Nitra prehrali vo štvrtkovom odvetnom súboji 1. predkola Európskej ligy UEFA 2010/2011 na trávniku maďarského prvoligového tímu FC ETO Győr 1:3 (1:1) a rozlúčili sa s pohárovou Európou. O úvodný gól zápasu sa v 10. min postaral záložník slovenského mužstva Ivan Hodúr, na ktorého zásah však v 22. min odpovedal Rati Aleksidze. V 60. min o víťazstve domácich rozhodol Mihai Nicorec a v prvej minúte nadstaveného času výsledok z pohľadu maďarského tímu ešte vyšperkoval Tarmo Kink, ktorý stanovil na konečných 3:1. Prvý duel sa pred týždňom skončil na ihrisku pod Zoborom remízou 2:2. Víťazom dvojzápasu sa stal Györ, ktorý sa v 2. predkole európskeho pohára číslo dva stretne s kazašským mužstvom FC Atyrau.

Výsledok - štvrtok - Európska liga UEFA 2010/2010 - odveta:

FC ETO Győr (Maď.) - FC Nitra 3:1 (1:1) - prvý zápas: 2:2, do 2. predkola EL UEFA postúpil Györ
Góly: 22. Aleksidze, 60. Nicorec, 90.+ Kink - 10. I. Hodúr, ŽK: 28. Nicorec, 41. Kink, 53. Tokody - 50. R. Sloboda, 58. J. Leško, 89. Kaspřák, rozhodovali: Jug - Zirnstein, Kogej (všetci Slovin.)

Győr: Sánta - Djordjevič, Z. Fehér, Máté Kiss (46. Babič), O. Szabó - Pilibaitis, Nicorec - Tokody, Koltai (57. Ceolin), Kink - Aleksidze (75. Copa)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Glenda - Šimončič, J. Leško - R. Sloboda (61. Valenta), I. Hodúr, S. Bališ (46. Ľ. Kolár) - Matúš Mikuš (51. Rák)

O úvodný gól duelu sa rovnako ako v prvom vzájomnom meraní síl postarali Nitrania. V strede pokutového územia si po rýchlom protiútoku po pravej strane prebral loptu skúsený Ivan Hodúr, ktorý v 10. min z ôsmich metrov chladnokrvne poslal loptu do pravého dolného rohu domácej svätyne. Aktívny Györ vyrovnal v 22. min, keď sa presadil gruzínsky zakončovateľ Rati Aleksidze. Center do pokutového územia slovenského tímu z ľavej strany vrátil pred bránku Koltai a Aleksidze už z desiatich metrov nemal problém skórovať. Po hodine hry priklonil misky váh na stranu domácich rumunský stredopoliar Mihai Nicorec, ktorý sa preštrikoval cez nitrianskych obrancov a jeho strela z päťky skončila v sieti. Hráči spod Zobora mali následne viacero sľubných príležitostí, ktoré ak by premenili, vynútili by si minimálne predĺženie. Svoj druhý gól mohol zaznamenať Hodúr, šance si vypracoval i striedajúci kanonier Rák, no prekonať pozorného Sántu sa im nepodarilo. V prvej minúte nadstaveného času spečatil skóre duelu na 3:1 Estónec Kink prízemnou strelou do ľavého rohu bránky zverencov Ivana Galáda. V prvom meraní síl sa zrodila remíza 2:2, do 2. predkola druhej najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu teda postúpil Györ.