15. septembra 2015

Nitrania vyhrali nad Košičanmi rozdielom jediného gólu

Richard Jenčík z Košíc (vľavo) a Edmund Piačka z Nitry v 3. kole hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Nitra a HC Košice 15. septembra 2015 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra/Banská Bystrica 15. septembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra dosiahli prvé víťazstvo v novej sezóne Tipsport Ligy, keď v utorkovom zápase 3. kola zdolali HC Košice 3:2.

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HK Nitra:
Valent - Ordzovenský, P. König, Mezei, Podhradský, Milam, Milo, M. Novák - Pupák, Stümpel, L. Novák - Kutálek, Stloukal, Slovák - Bajtek, Štefanka, Macík, - Buček, Bene, Piačka - S. Saliji
HC Košice:
Riečický - Macejko, Cebák, Philipp, Šedivý, Štrbák, Pavúk, Hričina, Chovan - Sojčík, Češík, Lelkeš - Bartánus, Suja, Bicek - Lapšanský, Bartoš, Hrnka - Jenčík, Botun, Šoltés

Góly: 2. Ordzovenský, 23. König, 48. Kutálek - 30. Lelkeš, 39. Bartánus
Rozhodovali: Jonák, Novák - Šefčík, Výleta
vylúčení: 4:5, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 2460 divákov

Nitrania po dvoch prehrách na ľade súperov privítali pod Zoborom úradujúceho majstra z Košíc a už po 85 sekundách vedli, keď obranca Ordzovenský presnou strelou otvoril skóre - 1:0.

Aj druhý gól padol z hokejky obrancu a znovu nitrianskeho, v 23. min König hneď po vyhratom buly prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Košičanom sa v polovici stretnutia podarilo znížiť, keď po vyhratom buly ex-Nitran Lelkeš na dvakrát prekonal domáceho brankára. V závere druhej časti stretnutia hostia dokonca vyrovnali, z protiútoku skúsil strelu z diaľky Bartánus, a tá prekĺzla pod nohami Valenta do bránky - 2:2.

V 48. minúte zápasu sa domáci dostali opäť do vedenia, po rýchlej akcii poslal Stloukal ideálny puk ex-Košičanovi Kutálekovi a ten do odkrytej bránky skóroval. V závere mala Nitra výhodu štvorminútovej presilovej hry, no nevyužila ju, a tak vyhrala rozdielom jediného gólu 3:2.

Banská Bystrica porazila Piešťany 2:1

HC'05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24. a 34. Majdan - 45. Holovič
Rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1973 divákov

Výsledok vôbec neodzrkadľuje dianie na ľade, pretože domáci mali veľkú prevahu počas celého zápasu. Hostia sa však úspešne bránili a ex-Bystričan Košarišťan v bránke Piešťan sa prekonával. V druhej tretine domáci dokázali streliť dva góly, keď sa dvakrát presadil Majdan, ale ďalšie množstvo šancí nepremenili.

Keď v 45. min hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu, stretnutie nabralo spád. Domáci sa začali obávať o výsledok, ale napokon sa ubránili v záverečnej minúte aj pri power-play súpera šiestich proti štyrom. Bystrica triumfovala 2:1 a po troch kolách vedie súťaž s plným bodovým ziskom 9 bodov.

Hlasy trénerov:
Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Po zaspatej prvej tretine nám nevyšiel začiatok duelu. V druhej tretine sme sa prebrali, ale súperovi sme mali odskočiť na vyšší ako dvojgólový rozdiel. V tretej časti hry sa Piešťany dostali do hry kontaktným gólom, ale cenné tri body sme si napokon udržali."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas, ale Bystričania mali veľa šancí, ktoré nevyužili. Brankár Košarišťan zachytal veľmi dobre a dlho nás držal v hre o výsledok. Škoda, že sme po takomto priebehu nezískali čo i jeden bod."