02. októbra 2013

Nižnekamsk otočil z 0:3, Podhradský, Špirko a Surový skórovali

Tomáš Surový (uprostred)

Moskva 2. októbra (TASR) - Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk zvíťazili v úvodnom stredajšom zápase KHL nad Salavatom Julajev Ufa 4:3 po predĺžení. Domáci pritom prehrávali v 28. minúte už 0:3, no do konca druhej tretiny dokázali vyrovnať a v predĺžení zariadil ich výhru Anisin.

Slovenský obranca Peter Podhradský prispel gólom k víťazstvu Donbassu Doneck na domácom ľade nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:2. Skóroval aj útočník Rastislav Špirko, no jeho Spartak Moskva prehral pred vlastnými fanúšikmi s Barysom Astana tesne 3:4.

Tomáš Surový sa gólom a asistenciou podpísal pod triumf Dinama Minsk nad Jugrou Chanty-Mansijsk 5:3.

streda - sumáre:

Neftechimik Nižnekamsk - Salavat Julajev Ufa 4:3 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 30. Berezin, 31. Koukal, 37. Taratuchin, 62. Anisin - 1. Filatov, 19. Mereskin, 28. Gluchov

Spartak Moskva - Barys Astana 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 10. Nikulin, 59. Kozlov, 60. ŠPIRKO - 3. Gratton, 15. Rudenko, 54. Rachmanov, 58. Lundin

Donbass Doneck - Avtomobilist Jekaterinburg 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 23. Laine, 33. PODHRADSKÝ, 34. Varlamov, 41. Dadonov - 17. Lewandowski, 28. Jemelejev

Dinamo Minsk - Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Góly: 7. Kaľužnyj (SUROVÝ), 8. Platt, 28. Krajíček, 33. SUROVÝ, 34. Platt - 13. Galvinš, 39. Žukov, 51. Savinainen

Košickí hokejisti zvíťazili nad dvadsiatkou 4:2