02. októbra 2013

Košickí hokejisti zvíťazili nad dvadsiatkou 4:2

Brankár hostí sa zapotil už v 4. minúte pri zakončení Jenčíka, no o dve minúty neskôr ho prekonal strelou tesne nad ľadom Konečný - 1:0. Vedenie Košíc mohol ...

HC Košice Foto: TASR/František Iván
Košice 2. októbra (TASR) - Brankár hostí sa zapotil už v 4. minúte pri zakončení Jenčíka, no o dve minúty neskôr ho prekonal strelou tesne nad ľadom Konečný - 1:0. Vedenie Košíc mohol navýšiť v 9. minúte Bartoš, ale sám v úniku Sabola neprekonal. Slovenskí hráči do 20 rokov nebezpečne pohrozili v 10. minúte, keď počas presilovej hry tvrdo pálil Horanský. Bokrošovi zverenci hýrili aktivitou aj v ďalších minútach a počas druhej početnej výhody najprv Hylák v 15. minúte vychytal Gachulineca, no o niekoľko sekúnd neskôr ho už prekonal Luža - 1:1. Dve minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky mohol "oceliarov" poslať znova do vedenia Jenčík, ale ani na dva razy neprepasíroval puk za Sabolov chrbát.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, nepresadili sa a v 25. minúte pykali. Sojčík sa dostal k vyrazenému puku po strele Chovana a poľahky skóroval - 2:1. "Dvadsiatkári" kontrovali v 29. minúte strelami Reháka a Tibenského, Riečický si s nimi poradil. "Oceliari" rovnakou mincou v 31. minúte, no Spilar z dobrých pozícii ani na dva razy Sabola neprekonal. Ten si o minútu neskôr poradil aj zo zakončením Sojčíka a Bartoša. Košičania si vytvorili tlak, ale paradoxne inkasovali po ojedinelom protiútoku súpera, keď Horanský našiel pred bránkou voľného Rzavského a ten sa nepomýlil - 2:2. Domáci hráči odpovedali v presilovej hre, keď pred Sabolom presadil Bartoš - 3:2. Vzápätí predviedol únik Spilar a zvýšil už na 4:2.

Už po niekoľkých sekundách tretieho dejstva trafil pravú žŕdku Sabolovej bránky Bartoš a vzápätí sa dostal i do ďalšieho zakončenia, stav sa však nezmenil. V 44. minúte našiel Jenčík peknou prihrávkou Pašeka, ale ten zblízka nebol úspešný. O tri minúty neskôr sa sám zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi ocitol Slovák, jeho blafák zostal bez gólového efektu. V ďalšom priebehu už diváci gól nevideli napriek viacerým streleckým pokusom.

HC Košice - HK Orange 20 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Góly: 6. Konečný, 25. Sojčík, 36. Bartoš, 36. Spilar - 16. Luža, 34. Rzavský. Rozhodovali: Stano - Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2547 divákov.

Nižnekamsk otočil z 0:3, Podhradský, Špirko a Surový skórovali