Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. novembra 2006

Nová kategorizácia by mala priniesť viac liekovNová kategorizácia liekov, ktorej návrh predložilo ministerstvo zdravotníctva do pripomienkového konania, by mala od januára priniesť o 160 liekov viac. Ako sa uvádza v návrhu, celkový počet ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Nová kategorizácia liekov, ktorej návrh predložilo ministerstvo zdravotníctva do pripomienkového konania, by mala od januára priniesť o 160 liekov viac. Ako sa uvádza v návrhu, celkový počet liekov by mal stúpnuť na 4 967. Z toho by úplne bez doplatku malo byť 1 689, čiže 34 %. Oproti súčasnému stavu sa tak podiel liekov bez poplatku nezmení.

Približne na rovnakej úrovni by mali ostať aj podiely liekov s poplatkami. S doplatkom do 20 Sk by malo byť od januára 593 liekov, čo je 12 % z celkového počtu. Od 20 do 50 Sk by pacienti mali od budúceho roka platiť za 683 liekov, čo je 14 % všetkých liekov. Doplatky od 50 do 100 Sk by malo mať rovných 800 liekov, čiže 16 %. Viac ako stokorunový doplatok sa navrhuje v prípade 1 202 liekov, pričom ich podiel by mal klesnúť zo súčasných 25 % na 24 %.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentské voľby vyhral bývalý revolucionár Ortega
<< predchádzajúci článok
Premiér Blair sa vyslovil proti trestu smrti

Nová kategorizácia by mala priniesť viac liekov - diskusné fórum čitateľov