11. marca 2013

Novak Djokovič mal Fogniniho na lopatkách, ten sa pozviechal

Srbský tenista Novak Djokovič pustil Taliana Fabia Fogniniho z náskoku 6:0, 4:2 do tretieho setu (aj cez nepremenený mečbal na príjme v desiatej hre), ale napokon v nedeľňajšom zápase 2. kola dvojhry ...

djokovic fognini 60 57 62 INDIAN WELLS 11. marca (WEBNOVINY) - Srbský tenista Novak Djokovič pustil Taliana Fabia Fogniniho z náskoku 6:0, 4:2 do tretieho setu (aj cez nepremenený mečbal na príjme v desiatej hre), ale napokon v nedeľňajšom zápase 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells splnil úlohu jasného favorita - 6:0, 5:7, 6:2.

V úvodnom geme rozhodujúceho dejstva odvrátil brejkbal, neskôr unikol z 1:1 na 4:1 a pridal "poistku" na returne za stavu 5:2.

Obrazom: Zápas Novaka Djokoviča s Fabiom Fogninim

Zverenec Mariána Vajdu Djokovič má v tejto sezóne zápasovú bilanciu 14:0, celkovo ťahá šnúru 19 triumfov vrátane vlaňajšieho koncoročného šampionátu v Londýne.

"Mentálne som dokázal zostať v tomto stretnutí. Úroveň môjho sebavedomia je vysoká vďaka sérii úspechov. Po hernej stránke mi všetko fungovalo. Akurát za stavu 4:2 v druhom sete som odohral veľmi nevydarený gem, porobil som chyby, vrátil som súpera nazad do diania. Čoskoro sme mali obaja po sete, bolo tam niekoľko tesných hier. Nie som však znepokojený. V minulosti som sa často ocitol v podobných situáciách. Takéto výpadky sú najmä v úvodných zápasoch bežné, treba si zvyknúť na dvorec a všetky podmienky. Navyše, Fabio je na tomto povrchu dobrý, má rád pomalšie podklady, prinútil ma zapracovať, uhrať si body. V konečnom dôsledku som však zvládol, čo bolo treba, a dosiahol som víťazstvo, takže sa cítim dobre," cituje internetová stránka ATP Djokoviča, ktorý mal v 1. kole voľno. V 3. kole ho vyzve nevyspytateľný Bulhar Grigor Dimitrov, ktorého prekonal vlani v Šanghaji hladko 6:3, 6:2.

Dvadsaťpäťročný Belehradčan získal tento rok tituly na melbournských grandslamových Australian Open a v Dubaji. V Indian Wells sa radoval v sezónach 2008 a 2011. Vlani v semifinále podľahol domácemu Johnovi Isnerovi.