Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júla 2007

Novinár Johnston sa vrátil domov, znovu sa stretol s rodinouAlan Johnston, novinár britskej BBC, ktorého v stredu prepustili militanti po 114 dňoch v zajatí v Gaze, sa v sobotu vrátil domov a opäť sa stretol s členmi svojej rodiny. Novinár sa po ...Zdieľať

LOCHGOILHEAD 8. júla (WEBNOVINY) - Alan Johnston, novinár britskej BBC, ktorého v stredu prepustili militanti po 114 dňoch v zajatí v Gaze, sa v sobotu vrátil domov a opäť sa stretol s členmi svojej rodiny. Novinár sa po prílete na londýnske letisko Heathrow vydal do domu svojich rodičov v západnom Škótsku, kam dorazil v sobotu podvečer. So širokým úsmevom na tvári zapózoval fotografom spolu s rodičmi, sestrou a jej manželom. Všetci piati sa držali okolo ramien, mama a sestra ho stále bozkávali.

"Je naozaj ťažké uveriť, že ešte pred štyrmi dňami som bol v cele v Gaze a teraz som s mojou rodinou tu, na tomto nádhernom, pokojnom mieste," povedal Johnston. "Návrat domov nikdy nechutil tak úžasne ako práve dnes." Johnston novinárom v západnom Škótsku povedal, že si uvedomil, ako jeho únos rodičia zvládali, keď mu v zajatí dovolili pozerať televíziu a on ich videl na tlačovej konferencii. Johnston ocenil ich pokoj a dôstojnosť a povedal, že je na nich "veľmi hrdý". Opäť sa poďakoval všetkým, ktorý sa usilovali o jeho prepustenie na slobodu.

Johnstona, jediného západného reportéra, ktorý žil v čase únosu v Gaze, prepustili v stredu ráno po tom, čo ho takmer štyri mesiace držala v zajatí extrémistická organizácia Armáda islamu. Na prepustení 45-ročného britského novinára sa podieľalo militantné hnutie Hamás, ktoré minulý mesiac násilne prebralo kontrolu nad Pásmom Gazy.

SITA,AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blair chcel rezignovať ešte pred vojnou v Iraku
<< predchádzajúci článok
Katolícka cirkev je znepokojená Chávezovými plánmi

Novinár Johnston sa vrátil domov, znovu sa stretol s rodinou - diskusné fórum čitateľov