Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. novembra 2009

Obama vyzýva na trpezlivosť v oblasti ekonomikyPrezident USA Barack Obama vyzval Američanov, aby prejavili trpezlivosť v súvislosti s ekonomikou, a vyhlásil, že jeho cesta do Ázie bola významná pre americký export, čím reagoval na kritiku, že sa ...Zdieľať
WASHINGTON 23. novembra (WEBNOVINY) - Prezident USA Barack Obama vyzval Američanov, aby prejavili trpezlivosť v súvislosti s ekonomikou, a vyhlásil, že jeho cesta do Ázie bola významná pre americký export, čím reagoval na kritiku, že sa vrátil s prázdnymi rukami. V pravidelnom sobotňajšom príhovore k občanom Obama uviedol, že počas decembrovej konferencie, ktorú pripravuje Biely dom, sa pri hľadaní možností tvorby pracovných miest nenechá nepovšimnuté ani jedno miesto.


"Hoci to zaberie čas, môžem vám sľúbiť toto: Ideme správnym smerom, kroky, ktoré robíme, pomáhajú," povedal Obama za situácie, keď verejnosť už netrpezlivo čaká na výsledky. Podľa najnovšieho prieskumu Gallupovho ústavu si už iba 49 % Američanov myslí, že Obama funkciu prezidenta vykonáva dobre. "S lídrami všetkých krajín, ktoré som navštívil, som hovoril o tom, čo môžeme urobiť, aby sme podporili ekonomické zotavovanie a našim ľuďom opäť priniesli prácu a prosperitu," povedal Obama o svojej ázijskej ceste. Poznamenal však, že akékoľvek opatrenia, ktoré budú výsledkom decembrovej konferencie o tvorbe pracovných miest, budú musieť byť fiškálne zodpovedné. "Je dôležité, aby sme neurobili nejaké nerozvážne rozhodnutia, hoci by boli s tými najlepšími úmyslami, hlavne v čase, kedy sú naše zdroje tak obmedzené," povedal americký prezident.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klub ZoznamRealit.Sk bojuje proti kríze spoluprácou
<< predchádzajúci článok
Volkswagen chce strojnásobiť predaj v južnej Číne

Obama vyzýva na trpezlivosť v oblasti ekonomiky - diskusné fórum čitateľov