Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. júla 2019

Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri vzrástol na 8,9 mld. eurDruhému dôchodkovému pilieru sa v uplynulom týždni darilo. Objem majetku v ňom dosiahol takmer 8,9 miliardy eur. Jeho čistá hodnota vzrástla takmer o 76 miliónov eur. Vyplýva to ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 9. júla (TASR) - Druhému dôchodkovému pilieru sa v uplynulom týždni darilo. Objem majetku v ňom dosiahol takmer 8,9 miliardy eur. Jeho čistá hodnota vzrástla takmer o 76 miliónov eur. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) k 4. júlu tohto roka.


V garantovaných dlhopisových fondoch dosiahol objem prostriedkov takmer 6,6 miliardy eur, pričom stúpol o 15,8 milióna eur. V negarantovaných fondoch predstavoval 2,3 miliardy eur pri náraste o 60,2 milióna eur.

Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v akciových fondoch, kde DSS spravovali 1,1 miliardy eur. V indexových fondoch bolo 1,06 miliardy eur, v zmiešaných fondoch sa nachádzalo takmer 93,1 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SAMO: Usmernenie k letákom dáva ministerstvu bianko šek na pokuty
<< predchádzajúci článok
Počas globálnej antidopingová razie zatkli zhabali 24 ton steroidov

Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri vzrástol na 8,9 mld. eur - diskusné fórum čitateľov