Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. októbra 2007

Obmedzenia pre Bulharov a Rumunov zostanú v platnostiBritánia zatiaľ neuvoľní obmedzenia pre bulharských a rumunských občanov, ktorí sa môžu v krajine uchádzať o prácu, tvrdí vo svojom sobotňajšom vydaní britský denník The Times. Denník sa ...Zdieľať

LONDÝN 27. októbra (WEBNOVINY) - Británia zatiaľ neuvoľní obmedzenia pre bulharských a rumunských občanov, ktorí sa môžu v krajine uchádzať o prácu, tvrdí vo svojom sobotňajšom vydaní britský denník The Times. Denník sa odvoláva na správu, ktorú má v najbližších dňoch zverejniť britská vláda. Po rozšírení Európskej únie v januári tohto roku Británia rozhodla, že na svoj trh práce vpustí ročne najviac 20 tisíc menej kvalifikovaných zamestnancov z Bulharska a Rumunska. Na základe tlaku nových členských štátov, ku ktorému sa pripojila aj časť britských zamestnávateľov, sa vláda v Londýne rozhodla túto politiku preskúmať. Po analýze, ktorej zverejnenie možno očakávať v najbližších dňoch, však obmedzenia pre Rumunov a Bulharov ponechá v platnosti, tvrdí The Times, pričom necituje zdroje svojich informácií.

Do Británie prišlo za prácou v prvých troch mesiacoch tohto roku podľa oficiálnych odhadov takmer 8 tisíc Bulharov a Rumunov. Po rozšírení únie v roku 2004 sa v Británii zamestnalo okolo 600 tisíc pracovníkov z postkomunistických krajín.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bhuttová po prvý raz od pokusu o atentát opustila Karáčí
<< predchádzajúci článok
Litvinenko spolupracoval s britskou tajnou službou

Obmedzenia pre Bulharov a Rumunov zostanú v platnosti - diskusné fórum čitateľov