12. februára 2020

Obranca „bluesmanov“ Bouwmeester skolaboval, zápas NHL nedohrali (video)

Tagy: kolaps NHL

Utorkový súboj NHL medzi hokejistami Anaheimu a St. Louis predčasne ukončili ešte v prvej tretine. Dôvodom bol kolaps ...

jay bouwmeester 676x451 12.2.2020 (Webnoviny.sk) - Utorkový súboj NHL medzi hokejistami Anaheimu a St. Louis predčasne ukončili ešte v prvej tretine. Dôvodom bol kolaps obrancu hostí Jaya Bouwmeestra, ktorý sa na striedačke natiahol za fľašou s vodou a potom spadol na zem.

Skúseného 36-ročného beka ihneď oživovali a podľa prvých informácií stanice Fox Sports ho v bdelom stave previezli sanitkou do nemocnice.

Rozhodnú o náhradnom termíne zápasu

Do konca prvej tretiny v Honda Center vtedy chýbalo 7:50 min a na ukazovateli skóre bol stav 1:1. Hráči oboch tímov odišli do šatní a rozhodcovia oznámili prerušenie zápasu, resp. jeho odklad na neskorší termín.

"Zápas medzi St. Louis Blues a Anaheimom Ducks odložili z dôvodu lekárskeho pohotovostného zásahu v čase 12:10 min v prvej tretine. Týkal sa obrancu hostí Jaya Bouwmeestra. O náhradnom termíne sa rozhodne v dohľadnom čase," píše sa vo vyhlásení vedenia NHL.

Bouwmeester v NHL odohral 1241 zápasov

Bouwmeester je jedným z najskúsenejších obrancov v profilige. Vo svojej sedemnástej sezóne v NHL mal na konte 56 zápasov s bilanciou 1 gól a 8 asistencií a tiež 6 plusových bodov.

Celkovo v kariére v NHL odohral 1241 zápasov. Vlani bol súčasťou tímu St. Louis, ktorý vybojoval Stanleyho pohár, v roku 2014 sa v ruskom Soči tešil s tímom Kanady zo zisku olympijského zlata.

V predmetnom zápase proti Anaheimu pred kolapsom Bouwmeester odkorčuľoval 5:34 min, krátko pred nečakaným momentom absolvoval striedanie s dĺžkou 1:20 min. Rodáka z Edmontonu draftovala v roku 2002 Florida z tretieho miesta.

Okrem tímu Panthers pôsobil aj v Calgary Flames a momentálne je už ôsmu sezónu súčasťou organizácie St. Louis Blues. Jeho najproduktívnejšia sezóna prišla už v ročníku 2005/2006, keď v 82 zápasoch základnej časti nazbieral 46 bodov za 5 gólov a 41 asistencií. Aktuálne má podpísanú zmluvu pre túto sezónu na 3,25 mil. USD.

Zdroj: Webnoviny.sk - Obranca „bluesmanov“ Bouwmeester skolaboval, zápas NHL nedohrali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tampa Bay v NHL ničí súperov, Sekera sa vrátil do zostavy Dallasu a Benn sa blysol hetrikom (video)