Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2006

Obrat kartami Diners Club bol za polrok 510,9 mil. SkObjem transakcií platobnými kartami Diners Club uskutočnených na Slovensku a slovenskými držiteľmi kariet v zahraničí dosiahol v prvom polroku tohto roka 510,9 mil. Sk, čo znamená 29,2-percentný ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Objem transakcií platobnými kartami Diners Club uskutočnených na Slovensku a slovenskými držiteľmi kariet v zahraničí dosiahol v prvom polroku tohto roka 510,9 mil. Sk, čo znamená 29,2-percentný medziročný nárast. Najväčší podiel z tohto objemu tvorili obchody slovenských držiteľov kariet na Slovensku, ktorí minuli v medziročnom porovnaní až o takmer 87 % viac peňazí, než v prvom polroku minulého roka, a to 257,8 mil. Sk. Menej už na Slovensku využívali karty Diners Club zahraniční klienti, pričom objem klesol o takmer 12 % na 48,2 mil. Sk. Slovenskí držitelia týchto kariet pritom v zahraničí uskutočnili obchody za 204,9 mil. Sk. Informovala o tom firma Diners Club Slovakia.

Spoločnosť vydala ku koncu júna tohto roka celkovo 8 488 súkromných a firemných platobných kariet Diners Club International, čo predstavuje medziročný nárast o 34,4 %. Najdynamickejší medziročný nárast pritom zaznamenali súkromné karty, ktorých počet vzrástol o 64,6 % na 4 624 kusov. Firemné karty zaznamenali nárast o 10,2 % na júnových 3 864 kusov.

V máji a v júni tohto roka uzavrela spoločnosť Diners Club Slovakia zmluvy o akceptácii kariet s OTP bankou a Istrobankou. "Veríme, že spolupráca s novými partnermi ešte zvýši počet miest akceptujúcich platobné karty Diners Club International na Slovensku," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Diners Club Slovakia Radoslav Szücs. V súčasnosti môžu klienti použiť karty Diners Club na 14 074 akceptačných miestach a v 1 900 bankomatoch na Slovensku. Medziročne počet akceptačných miest narástol o 23,1 %, počet bankomatov o 8,4 %. Na celom svete majú klienti k dispozícii milión bankomatov a vyše 13 mil. akceptačných miest.

Spoločnosť Diners Club má na Slovensku zastúpenie od roku 1993, samostatná pobočka Diners Club Slovakia začala svoju činnosť v roku 1999. Diners Club International je vynálezcom dnešných platobných kariet, pričom spoločnosť začala karty vydávať v USA už v roku 1949. Skupina má zastúpenie vo vyše 200 krajinách na celom svete a 100-percentným vlastníkom je banková korporácia Citigroup.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DZURINDA: Návrat, populizmus, bezradnosť a frázy črtami programu
<< predchádzajúci článok
Vláda má podľa Fica právo zasahovať do chodu monopolov