Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

30. mája 2012

Obrazom: Po Bratislave jazdí Bombardier, zatiaľ je zadarmoPo Bratislave bude v júni premávať nízkopodlažná električka Bombardier Flexity. Základným cieľom trojtýždňovej skúšobnej prevádzky modernej električky je prezentácia možností ...Zdieľať
po bratislave jazdi bombardier BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) – Po Bratislave bude v júni premávať nízkopodlažná električka Bombardier Flexity.


Základným cieľom trojtýždňovej skúšobnej prevádzky modernej električky je prezentácia možností modernizácie verejnej hromadnej dopravy v hlavnom meste, na dnešnom brífingu to uviedol primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Primátor sľúbil, že električku počas troch týždňov od štvrtka do 20. júna nasadia na všetky radiály v rámci mesta a bezplatne si ju tak bude mať možnosť vyskúšať čo najviac ľudí. „Naším záujmom je, aby takpovediac každý Bratislavčan vyskúšal jazdu električkou,“ povedal Ftáčnik.

Električku hlavnému mestu bezodplatne zapožičala spoločnosť Bombardier. Dopravný podnik Bratislava električku otestoval na jednotlivých trasách, je teda pripravená aj na to, aby si ju vyskúšala verejnosť.

„Jazda električkou bude bezplatná a na základe meraní bude mať povolenú maximálnu dopravnú rýchlosť 40 km/h,“ informoval Ftáčnik. Ekologicky výhodná električka Flexity má rozmery 32,4 metra na dĺžku a 2,4 metra na šírku. Kapacitu má dvesto cestujúcich.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euroval má zachrániť banky, eurokomisia chce bankovú úniu
<< predchádzajúci článok
Niekoľko tisíc dôchodcov demonštruje v Prahe proti reformám

Obrazom: Po Bratislave jazdí Bombardier, zatiaľ je zadarmo - diskusné fórum čitateľov