Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2007

Obžalovaných v kauze tunelovania nebankoviek onedlho prepustiaObžalovaní v kauze tunelovania nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest Patrika P. a Dávida B. by mali opustiť väzbu 30. novembra. Po Jozefovi M., hlavnom obžalovanom v kauze, sa tak ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Obžalovaní v kauze tunelovania nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest Patrika P. a Dávida B. by mali opustiť väzbu 30. novembra. Po Jozefovi M., hlavnom obžalovanom v kauze, sa tak dostanú na slobodu aj jeho údajní komplici.

Dávida B. a Patrika P. už nemôže Špeciálny súd držať ďalej vo väzbe. "Senát ŠS o predĺženie ich väzby už požiadať nestihol, lebo ešte musí rozhodnúť o námietke zaujatosti, ktorú voči senátu vzniesol Jozef M.," uviedla hovorkyňa ŠS Katarína Kudjáková. Námietku zaujatosti podal advokát Jozefa M. po tom, čo Ústavný súd väzbu jeho klienta označil za nezákonnú a nariadil jeho okamžité prepustenie. Hlavný obžalovaný sa tak dostal na slobodu už koncom októbra.

Spoluobžalovaní Jozefa M., sú na rozdiel od obžalovaného bývalého veľkopodnikateľa vo väzbe niekoľko rokov bez prerušenia a onedlho im skončí maximálna päťročná väzobná lehota. O osude všetkých troch bude znovu rozhodovať senát Špeciálneho súdu, ktorý im už raz udelil vyše desaťročné tresty. Jozef M. mal ísť podľa pôvodného rozsudku ŠS za mreže tretej nápravnovýchovnej skupiny (NVS) na 12 rokov. Dávid B. by si mal odsedieť 11-ročný a Patrik P. 10-ročný trest tiež v tretej NVS.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj na súdoch budú na overovanie kolkov používať špeciálne fixy
<< predchádzajúci článok
V pondelok o osude P. Pašku, v utorok začne rozpočtová schôdza

Obžalovaných v kauze tunelovania nebankoviek onedlho prepustia - diskusné fórum čitateľov