Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. júla 2011

Od dnes vystavujú svadobné šaty princeznej CatherineV Buckinghamskom paláci od dnes vystavujú svadobné šaty princeznej Catherine. Verejnosť sa na ne aj na ďalšie doplnky vojvodkyne z Cambridgeu môže pozrieť do 3. októbra. Očakáva sa, že práve táto ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - V Buckinghamskom paláci od dnes vystavujú svadobné šaty princeznej Catherine. Verejnosť sa na ne aj na ďalšie doplnky vojvodkyne z Cambridgeu môže pozrieť do 3. októbra. Očakáva sa, že práve táto expozícia spôsobí rekordnú návštevnosť rezidencie kráľovnej Alžbety II. Práve tá si spolu s manželkou jej vnuka Williama výstavu pozrela už deň predtým, ako sa jej brány otvorili pre turistov. "Je to strašidelné," povedala podľa prítomných novinárov kráľovná Catherine, keď si spoločne prezerali vystavené šaty z dielne módnej návrhárky Sarah Burton. K tejto poznámke, ktorá vraj bola myslená ako žart, sa odmietli oficiálni mediálni zástupcovia paláca vyjadriť. "Išlo o súkromnú konverzáciu kráľovnej a vojvodkyne z Cambridgeu, a preto to nebudeme komentovať."

Fanúšikom a fanúšičkám kráľovskej svadby, ktorá sa uskutočnila 29. apríla v londýnskom Westminsterskom opátstve, okrem šiat sprístupnia aj všetky nevestine doplnky. Nechýba tiara od Cartiera, ktorú jej požičala kráľovná Alžbeta II. Klenot, ktorý venoval kráľ Juraj VI. svojej manželke, vyrobili v roku 1936. Ich dcéra, ešte ako princezná Alžbeta ho dostala ako dar k 18. narodeninám. Návštevníci a návštevníčky uvidia aj diamantové náušnice vytvorené klenotníkom Robinsonom Pelhamom, ktoré vojvodkyňa z Cambridgeu dostala ako svadobný dar od rodičov Carole a Michaela. Súčasťou výstavy je aj limuzína Rolls-Royce typu Phantom V, ktorá dopravila Catherine vo svadobný deň do Westminsterského opátstva či svadobná torta od známej dizajnérky cukroviniek Fiony Cairns.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jennifer Aniston je so svojimi bývalými stále v kontakte
<< predchádzajúci článok
Nórske kroje majú Slovákov inšpirovať k oživeniu tradícií