24. apríla 2016

Ofenzívny koncert Barcelony, štvorgólový Suarez predbehol Ronalda

Na snímke Luis Suarez gestikuluje počas zápasu.

Na snímke Luis Suarez gestikuluje počas zápasu. Foto: TASR/AP

Barcelona 23. apríla (TASR) - Štvorgólový Uruguajčan Luis Suarez, prekonanie stogólovej hranice a udržanie prvého miesta v tabuľke. Futbalisti FC Barcelona majú tri kolá pred koncom španielskej La Ligy stále všetko vo svojich rukách, po triumfe 6:0 nad Sportingom Gijon naďalej v najvyššej súťaži trónia pred Atleticom Madrid a Realom Madrid.

Kríza katalánskeho klubu je už minulosťou, po osemgólovej deštrukcii La Corune v strede týždňa odišli tentoraz domov so šiestimi kusmi hráči Gijonu. Štvorgólovú kanonádu si zopakoval Suarez. "Osem gólov za štyri dni je naozaj veľa. Nikdy sa mi nič také nestalo, dokonca ani na tréningoch. Nie som posadnutý strieľaním gólov, ale keď môžu rozhodnúť o zisku majstrovskej trofeje, tak som za ne rád," povedal po zápase uruguajský kanonier.

Práve útočník Barcelony bol ústrednou postavou zápasu a stal sa historicky prvým hráčom španielskej ligy, ktorý dal v dvoch zápasoch v rade po štyri góly. Navyše sa s 34 presnými zásahmi dostal už aj na čelo ligových kanonierov. Na druhom mieste je momentálne zranený hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo, autor 31 presných zásahov.

Uruguajčan stihol dať štyri góly za 25 minút, dvakrát sa presadil z penaltového bodu a ďalšie pridal po prihrávkách Andreasa Iniestu a Lionela Messiho. "Leo je hráč, ktorý sa vie kedykoľvek podriadiť tímu a Andres, to je jednoducho krása," velebil spoluhráčov Suarez. Duel sa mohol vyvíjať inak, ak by hosťujúci Alex Menendez premenil tutovku na začiatku zápasu. Aj po otváracom góle Lionela Messiho mali hráči Gijonu viaceré šance, ale ani jedna z nich si nenašla cestu do barcelonskej bránky.

V druhom polčase už o dominancii Barcelony nebolo pochýb. Hostia neuniesli tlak, brankár Ivan Cuellar musel čeliť až trom pokutovým kopom a všetko vyvrcholilo druhou žltou kartou Ognjena Vranješa v 84. minúte. Gijon tak zostal aj po 35. kole na zostupovom mieste. "Musíme bojovať, ako vždy. Myslím si, že na konci prežijeme boj o záchranu, ale bude to veľmi tesné," uviedol po zápase tréner Gijonu Abelardo Fernandez.

Na čele tabuľky La Ligy je to stále mimoriadne vyrovnané. Tri kolá pred koncom je odstup prvých troch tímov v rozpätí jediného bodu. Vďaka lepšej bilancii zo vzájomných zápasov vedie Barcelona s 82 bodmi pred Atleticom Madridom, na treťom mieste je so stratou jediného bodu Real Madrid. "Z troch kandidátov na titul sme v najlepšej pozícii, ale nie je už priestor na chyby," zdôraznil barcelonský tréner Luis Enrique, ktorého tím dosiahol v tejto ligovej sezóne už 102 gólov. O dva viac má na konte Real Madrid.