11. augusta 2016

OH2016: Chalmers získal zlato v kráľovskej disciplíne

Na snímke austrálsta plavecká štafeta v zložení, zľava James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen a Cameron McEvoy pózujú s bronzovými medailami za tretie miesto na 4x100 m v. sp na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro 8. ...

Na snímke austrálsta plavecká štafeta v zložení, zľava James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen a Cameron McEvoy pózujú s bronzovými medailami za tretie miesto na 4x100 m v. sp na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro 8. augusta 2016. Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 11. augusta (TASR) - Iba 18-ročný austrálsky plavec Kyle Chalmers získal na OH v Riu de Janeiro zlatú medailu na 100 m v.sp. Vo finále kráľovskej disciplíny zvíťazil vďaka strhujúcemu finišu časom 47,58 o 22 stotín pred Pieterom Timmersom, ktorý vybojoval pre Belgicko senzačné striebro. Bronz patrí Američanovi Nathanovi Adrianovi.

Preteky najlepšie odštartoval v šiestej dráhe plávajúci Kanaďan Santo Condorelly, ktorý sa ešte 25 metrov pred cieľom držal na vedúcej pozícii. Napokon však prišiel do cieľa až na štvrtom mieste. Chalmers si na trati výborne rozložil sily a potvrdil, že druhú päťdesiatku má najrýchlejšiu zo všetkých krauliarov zo svetovej špičky.