Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. apríla 2017

ONLINE: OSN: Útok v Petrohrade je zbabelý a barbarskýNa archívnej snímke žena zapaľuje sviečku pred vchodom stanice metra Sennaja po výbuchu v metre v Petrohrade 3. apríla 2017.Zdieľať
Na archívnej snímke žena zapaľuje sviečku pred vchodom stanice metra Sennaja po výbuchu v metre v Petrohrade 3. apríla 2017. Foto: TASR/AP
 
New York 4. apríla (TASR) - Bezpečnostná rada OSN v noci nadnes dôrazne odsúdila pondelňajšiu explóziu v metre ruského mesta Petrohrad.


Členovia tohto grémia ju v New Yorku označili za "barbarský a zbabelý teroristický útok". V jednomyseľne prijatej deklarácii všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady požaduje, aby boli zodpovedné osoby postavené pred súd.

Veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová, ktorej krajina v súčasnosti predsedá Bezpečnostnej rade OSN, povedala, že obrázky z miesta útoku v Petrohrade sú "srdcervúce".

"Môžete si byť istí, že Spojené štáty sú na strane Ruska v boji proti týmto extrémistom, ktorí naďalej nezmyselne spôsobujú utrpenie nevinným ľuďom," povedala Haleyová vo svojom vystúpení.

Explózia v súprave metra si vyžiadala 11 mŕtvych a takmer 50 zranených.

Ruský prezident Vladimir Putin nevylúčil teroristické pozadie činu, úrady začali vyšetrovanie pre podozrenie z teroristického útoku. K výbuchu sa zatiaľ nikto oficiálne neprihlásil.

Zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní agentúre Interfax povedal, že explózia v metre v Petrohrade bola podľa predbežných zistení dielom samovražedného atentátnika. Má ísť o 23-ročného muža pochádzajúceho zo strednej Ázie prepojeného na radikálnych islamistov. Tento človek mal konať sám.

Výbušné zariadenie umiestnené pod hasiacim prístrojom sa našlo aj neďaleko stanice Námestie povstania. Bolo naplnené črepinami a malo ekvivalent jedného kilogramu TNT, teda trikrát viac, ako nálož, ktorá explodovala. Túto bombu sa podarilo bol zneškodniť. Umiestniť ju mal do metra spomínaný muž zo strednej Ázie, nie iný podozrivý, ako sa pôvodne predpokladalo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: V Petrohradskom metre došlo k výbuchu, hlásia obete (3. 4. 2017)
 Vyšetrovatelia kvalifikovali výbuch v Petrohrade ako teroristický čin (3. 4. 2017)
 Bohatí ruskí oligarchovia skupujú luxusné domy v Londýne (20. 12. 2014)
 Ruský parlament schválil bankám podporu v miliardách dolárov (19. 12. 2014)
 Putin modernizuje armádu, dôraz kladie najmä na jadrové sily (19. 12. 2014)
 Štátna duma schválila návrh zákona na podporu ruských bánk (19. 12. 2014)nasledujúci článok >>
Mayová rokuje v Jordánsku o spolupráci v boji proti islamistom
<< predchádzajúci článok
Toto sú najväčšie útoky v Rusku alebo na ruské ciele

ONLINE: OSN: Útok v Petrohrade je zbabelý a barbarský - diskusné fórum čitateľov