Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2024

Opozícii parlament neschválili niekoľko návrhov zameraných na sociálnu pomoc, medzi nimi ani ten o rovnakom zaobchádzaníNávrhom zákona chceli odstrániť sociálnu diskrimináciu voči bezdetným párom, ktoré majú opätovný nárok na vdovských dôchodok až po dosiahnutí dôchodkového veku. Dva dni voľna po spontánnom ...Zdieľať
661e655652fee327078866 676x451 7.5.2024 (SITA.sk) - Návrhom zákona chceli odstrániť sociálnu diskrimináciu voči bezdetným párom, ktoré majú opätovný nárok na vdovských dôchodok až po dosiahnutí dôchodkového veku.

Dva dni voľna po spontánnom potrate


V pléne neprešla poslankyniam ani novela Zákonníka práce, ktorá mala zaviesť nárok na dva dni voľna pri spontánnom potrate alebo narodení mŕtveho plodu pre ženu a osobu, s ktorou je v partnerskom alebo inom rodinnom vzťahu. Poslankyniam z Progresívneho Slovenska Veronike Veslárovej a Jane Hanuliakovej parlament taktiež neschválil novelu o sociálnych službách.

Návrhom sa malo zefektívniť poskytnutie sociálneho poradenstva občanom so zdravotným znevýhodnením a ich rodinným príslušníkom pri riešení ich sociálnych, ekonomických a spoločenských záujmov a potrieb.

Návrh zákona o peňažných príspevkoch


Poslanci národnej rady neschválili ani návrh zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, ktorý predložili poslankyne z klubu Kresťanskodemokratického hnutia Martina Holečková a Andrea Turčanová. Navrhovali umožniť poberanie peňažného príspevku na opatrovanie aj popri zamestnaní bez ohľadu na výšku príjmu zo zamestnania.

Počas hlasovania parlamentu neprešiel do druhého čítania ani návrh zákona o rovnakom zaobchádzaní. Poslankyne z klubu Progresívne Slovensko Simona Petrík a Beáta Jurík chceli zásadné znížiť rozdiel v príjmoch žien a mužov, v rámci ktorého navrhovali pre vybrané skupiny zamestnávateľov povinnosť prijímať osobitné informačné opatrenia.


Zdroj: SITA.sk - Opozícii parlament neschválili niekoľko návrhov zameraných na sociálnu pomoc, medzi nimi ani ten o rovnakom zaobchádzaní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin znova zložil prezidentskú prísahu, po Stalinovi je najdlhšie úradujúcim vodcom Kremľa (foto)
<< predchádzajúci článok
Rusi sa pokúsili spáchať atentát na prezidenta Zelenského, útoku zabránila Ukrajinská bezpečnostná služba