Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. augusta 2019

Organový festival v Nitre predstaví našich i zahraničných umelcovNa snímke organ z roku 1900 v kostole sv. Antona Pustovníka 4. januára 2019 v obci Jaklovce v Gelnickom okrese.Zdieľať
Na snímke organ z roku 1900 v kostole sv. Antona Pustovníka 4. januára 2019 v obci Jaklovce v Gelnickom okrese. Foto: TASR/Diana Semanová
 
Nitra 25. augusta (TASR) - V Katedrále sv. Emeráma na Nitrianskom hrade budú počas celého septembra znieť koncerty. V poradí tretí ročník medzinárodného Katedrálneho organového festivalu sa tam bude konať každú septembrovú nedeľu.


Výnimkou bude koncert, ktorý je súčasťou festivalu, no bude sa konať v piatok 20. septembra v novovymenovanej diecéznej svätyni, Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku. „Na koncertoch budú účinkovať umelci z Francúzska, Česka, Slovenska a Talianska,“ uviedol hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.

Festival ponúkne návštevníkom celkovo šesť koncertov. „Ich začiatok je vždy naplánovaný na 19.30 h, s výnimkou koncertu v Hronskom Beňadiku, ktorý sa začne o 19. hodine,“ dodal Ujlacký.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový vysielač na Kamzíku priniesol pred 45 rokmi divákom farbu
<< predchádzajúci článok
Oslavy v obci Jasenie vyvrcholili vypustením padáka ušitého zo šiat

Organový festival v Nitre predstaví našich i zahraničných umelcov - diskusné fórum čitateľov