Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. novembra 2020

Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie AVedenie najvyššej talianskej futbalovej súťaže si počas aktuálneho víkendu plánuje uctiť pamiatku zosnulej argentínskej legendyZdieľať
argentina_maradona_38023 dd8cfeba33884e3ca4a8dc54e422ba1f 676x451 28.11.2020 (Webnoviny.sk) - Vedenie najvyššej talianskej futbalovej súťaže si počas aktuálneho víkendu plánuje uctiť pamiatku zosnulej argentínskej legendy Diega Maradonu. Ten skonal v stredu vo veku 60 rokov, v minulosti niekoľko sezón strávil v talianskom klubu SSC Neapol.


Na jednotlivých štadiónoch pred súbojmi Serie A sa na veľkoplošných obrazovkách objavia zábery z roku 1989, na ktorých sa Maradona vo farbách Neapola pripravuje na zápas proti Bayernu Mníchov v pohárovej Európe. Všetci hráči budú mať počas víkendu na ramenách čierne pásky na znak smútku, pred každým súbojom si tiež minútou ticha uctia Diega Maradonu.

Počas spomenutej minúty ticha sa na obrazovkách objaví fotografia zosnulej legendy a nápis "Ciao Diego" čiže "Zbohom Diego". V desiatej minúte každého stretnutia, keďže Maradona nosil na drese desiatku, sa opäť objaví jeho záber.

Diego Maradona priviedol SSC Neapol k talianskym titulom v rokoch 1987 a 1990. Na medzinárodnej úrovni v ročníku 1988/1999 s Neapolom získal Pohár UEFA.

Mesto Neapol už prostredníctvom svojho starostu Luigiho De Magistrisa informovalo, že začalo formálny proces premenovania neapolského štadióna zo San Paolo na Štadión Diega Armanda Maradonu.Fotogaléria: Diego MaradonaZdroj: Webnoviny.sk - Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie A © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hamilton upozornil na porušovanie ľudských práv v Bahrajne, neváhal prezentovať obete na okruhu v Sakhire
<< predchádzajúci článok
Sepp Blatter a Michel Platini čelia závažným obvineniam švajčiarskych vyšetrovateľov zo spáchania podvodov

Pamiatku legendárneho Maradonu si uctia aj v talianskej Serie A - diskusné fórum čitateľov