24hod.sk    Tlačové správy

Paneuropa Kings podľahla súperovi zo Zlína

Hokejisti Paneurópskej vysokej školy sa dnes opäť predstavili pred domácim publikom. Na zimnom štadione Vladimíra Dzurilu si zmerali sily s UTB Zlín. Pohľad na tabuľku pred dnešným zápasom ...

bez nazvu BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) - Hokejisti Paneurópskej vysokej školy sa dnes opäť predstavili pred domácim publikom. Na zimnom štadione Vladimíra Dzurilu si zmerali sily s UTB Zlín. Pohľad na tabuľku pred dnešným zápasom prezrádzal, že oba tímy majú o čo hrať.

V prvej tretine hŕstka prítomných divákov videla svižný hokej s niekoľkými šancami na oboch stranách. Dynamickejšie však v prvom dejstve pôsobili hráči hostí, ktorí zasypali domácu brankárku niekoľkými nebezpečnými strelami. Tomčíková však potvrdila svoje kvality a podržala paneurópskych kráľov. Prvý gól strelili hráči Zlína, keď sa v 6. minúte presadil Nesrsta a po prihrávke (Holíka) otvoril skóre. 0:1. Domáci po inkasovanom góle pôsobili pomalšie a zakríknuto a hru "zdobili" nepresnosti. V čase 8:11 sa však podarilo po krásnej akcii vyrovnať Bajtošovi 1:1 Keď sa už zdalo, že tímy sa rozídu do šatní nerozhodne, do samostatného nájazdu sa dostal Galuška a hoci prvý krát dobre zasiahla Tomčíková, puk sa po jej zlej rozohrávke priamo na hokejku súpera ocitol za jej chrbtom. 1:2

Hneď pri prvom striedaní druhej tretiny dostali domáci súpera pod tlak. Zvýšili aktivitu a hosťujúci brankár sa rozhodne nemohol sťažovať na nedostatok práce. Kráľov z Bratislavy však pribrzdilo vylúčenie Kalinu, ktorí si odpykával menší trest za hákovanie. Hru v oslabení zvládli a skóre sa nemenilo. O dve minúty neskôr agilný Kalina opäť neustrážil svoju hokejku a za rovnaký priestupok oslabil svoj tím. Túto početnú výhodu Zlín zúžitkoval a na 1:3 z pohľadu domácich zvyšoval Holík.Tesne pred druhou prestávkou išli domáci do oslabenia tretí raz. Za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche si trest odsedel Fabo.

V tretej tretine tempo hry na oboch stranách upadlo. Diváci tak v poslednej dvadsať minútovke boli svedkami priemerného hokeja v ktorom dominovali brankár a brankárka. Domáci sa viac nepresadili a UTB Zlín hral presne to, čo potreboval. V 41. minúte ostalo Švecovo vylúčenie nepotrestané a domáci tak stále živili nádej na zvrat. V 43. minúte sa domácim naskytla možnosť zdramatizovať zápas, keď na trestnú lavicu putoval Vaněk za hákovanie, ale vážnejšie ohrozenie brány hostí žiaľ neprišlo. Zákonite tak prišiel trest a kolotoč pred bránou domácich ukončil po prihrávke Nesrstu Galuška 1 : 4. Domáci tak možnosť posunúť sa v tabuľke vyššie nevyužili a pokúsia sa naladiť na víťaznú vlnu v ďalších zápasoch.

Paneurópa Kings- UTB Zlín 1:4 (1:2),(0:1),(0:1)

Paneurópa Kings: Vojsovič, Bolcz, Sabo, Marušiak, Zvara, Fekáč, Bajtoš, Fabo, Hanák, Faktor, Tekáč, Bajtoš,Slovík, Šves, ascembruner, Kuták, Pečimut, Kalina, Mašlonka, Simon.

UTB Zlín: Kučera, Macharáček, Lažek, Snaffer, J. Vaněk Holík Nesrsta, Galuška, P. Vanek, Ondra, Martyčák, Sedláček,Berčík Jankovzch, Blahuš, Křenek

Hlasy po zápase:
Radim Zbránek UTB Zlín - tréner
Ako by ste zhodnotili dnešný zápas? "Tak ako sa dá zhodnotiť víťazný zápas? Na začiatku sme si povedali čo budeme hrať, pretože sme čakali, že králi z Paneurópy sú silným tímom, že sme ich v priebehu minulej a tejto sezóny nedokázali poraziť, takže sme si trošku zmenili pokyny k tomu ako s nimi hrať. Všetko sme si do bodky plnili až na nejaké výnimky. Výsledkom je víťazstvo 4:1"

Kristián Pečimut - Obranca Paneurópa Kings
Ako by ste zhodnotili dnešný zápas? "Dnešný zápas je odraz toho, ako každý jeden jednotlivec pristupuje k tréningom. Na tréningy nás chodí málo, nedá sa poriadne trénovať a tu je odraz toho. Musíme začať na tréningoch viac makať."