Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. decembra 2006

Pápež vyzval na dôstojný prístup k deťomPápež Benedikt XVI. v pondelok celebroval polnočnú omšu vo vatikánskej bazilike svätého Petra, pričom vyzval na pomoc trpiacim a zneužívaným deťom, ktoré sú nútené žobrať, slúžiť ako ...Zdieľať

VATIKÁN 25. decembra (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. v pondelok celebroval polnočnú omšu vo vatikánskej bazilike svätého Petra, pričom vyzval na pomoc trpiacim a zneužívaným deťom, ktoré sú nútené žobrať, slúžiť ako vojaci alebo je im odopierané jedlo a láska. Na tradičnom vianočnom obrade sa zúčastnili tisíce veriacich a 73 televíznych staníc ho naživo prenášalo do 47 krajín.

"Betlehemské dieťa obracia náš pohľad ku všetkým deťom na svete, ktoré trpia a sú zneužívané, narodeným a nenarodeným," uviedol pápež vo svojej kázni. Popri jasnej narážke na potraty však Benedikt neprezradil, či sa jeho slová týkali aj mnohých obetí sexuálneho zneužívania duchovnými. Podľa pápeža si ľudia pri príležitosti osláv narodenia Ježiša Krista musia všímať deti, ktoré sú nútené slúžiť ako vojaci, musia žobrať, trpia nedostatkom a hladom alebo nepoznajú lásku. "Modlime sa túto noc, aby jasnosť božej lásky mohla objať všetky tieto deti. Prosme Boha, aby nám pomohol vykonať náš podiel tak, aby mohla byť rešpektovaná dôstojnosť detí," uviedol. Počas omše priniesli kvety k soche malého Ježiška deti z Ázie, Európy, Afriky, Latinskej Ameriky či Tichomoria. Benedikt tiež upozornil, že vianočné obdarúvanie by malo byť zamerané aj na tých, ktorí nemôžu dary ničím oplatiť.

Pápež v pondelok na poludnie prednesie na Námestí sv. Petra tradičné vianočné požehnanie Urbi et Orbi (Mestu a svetu), ktoré má prenášať 102 televíznych staníc do 63 krajín sveta.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sofia sa na Štedrý večer ponorila do tmy
<< predchádzajúci článok
Etiópske lietadlá bombardovali letisko v Mogadiše