12. júna 2016

PARÁDA: Peter Sagan vyhral druhú etapu pretekov Okolo Švajčiarska

O triumfe úradujúceho majstra sveta rozhodol záverečný špurt.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Tinkoff sa raduje z víťazstva v 2. etape pretekov Okolo Švajčiarska 12. júna 2016 v Baare.

Baar 12. júna Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral druhú etapu 80. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska so štartom a cieľom v meste Baar (188 km). O triumfe úradujúceho majstra sveta rozhodol záverečný špurt v ktorom nedal súperom šancu.

Jazdec tímu Tinkoff zaznamenal na pretekoch už dvanásť etapových triumfov, čím sa stal rekordérom podujatia. Do tejto chvíle sa o pozíciu v rebríčku delil so Švajčiarmi Ferdym Küblerom, Hugom Kobletom a Fabianom Cancellarom, informoval internetový portál watson.ch.

Za Saganom skončili na ďalších priečkach Argentínčan Maximiliano Richeze (Etixx - QuickStep) a Austrálčan Michael Matthews (Orica-GreenEdge). Druhý slovenský zástupca Juraj Sagan obsadil v nedeľu 41. priečku.

O žltý dres prišiel víťaz sobotňajšieho prólogu Cancellara. Tridsaťpäťročného Švajčiara, ktorý ohlásil po sezóne koniec kariéry, delí od nového lídra priebežného poradia Jürgena Roelandtsa z Belgicka jedna sekunda. Peter Sagan figuruje s desaťsekundovým odstupom na štvrtej priečke, jeho bratovi a tímovému kolegovi Jurajovi patrí 53. miesto.

Tempo etapy dlhý čas udávala štvorica jazdcov v úniku, ktorá si miestami vybudovala až štvorminútový náskok. Pelotón však únik zlikvidoval štyridsať kilometrov pred cieľom. V záverečnom špurte sa potom presadil Sagan. "Celý deň pršalo, takže ma to ani nebavilo. Stoosemdesiat kilometrov som si musel pretrpieť v balíku, aby som si užil posledných sedem kilometrov. Nakoniec mi to celkom vyšlo, takže som celkom spokojný. Musím sa poďakovať tímu, lebo ma v správny čas dali na správne miesto v balíku a tým pádom sa mi podarilo vyhrať. Aj keď som trochu prekvapený. Myslím si, že sme to celkom dobre odštartovali. Včera sme mali v prológu smolu, keď pršalo akurát v čase, keď som štartoval. Nevadí, dnes sme si to vynahradili. Uvidíme, čo sa bude dať robiť v ďalších etapách," uviedol Peter Sagan v nahrávke svojho mediálneho manažéra Mateja Vyšňu.

Pondelková 3. etapa dlhá 192,6 km povedie z Grosswangenu do Rheinfeldenu.