23. augusta 2017

Paulovič debutoval v národnom tíme. Proti Čechom dal víťazný gól

Na snímke vpravo strieľa gól Matej Paulovič (Slovensko) a vľavo brankár Patrik Bartošák (Česko) počas prípravnému zápasu Česko - Slovensko 23. augusta 2017 v Třinci. Foto: TASR/Martin Baumann
Třinec 23. augusta (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Matej Paulovič si vo svojom prvom zápase v národnom tíme pripísal gól, ktorý mal prívlastok víťazný. Nebyť zaváhania v koncovke v tretej tretine, mohlo byť jeho gólové konto ešte bohatšie. Napokon však Slováci v stredajšej príprave zdolali Čechov na ich ľade 2:0.

Dvadsaťdvaročný útočník má na svojom konte dva štarty v olympijskom výbere, v drese "áčka" však absolvoval premiéru. "Nemyslel som na to, že môj gól bude napokon víťazný. Dôležité je, že sme udržali nulu a zvíťazili," povedal po zápase šťastný strelec. Jeho chvíľa prišla už po piatich minútach zápasu. "Matúš Sukeľ to dobre vypichol na červenej čiare a hodil mi to do brejku. Chcel som najskôr strieľať, tesne pred bránkou som sa rozhodol, že pôjdem do blafáku," opísal Paulovič svoj gólový okamih. V tretej tretine mohol pridať aj druhý gól, keď sa ocitol v navlas rovnakej príležitosti. Českí obrancovia mu ale tentokrát nedali na zakončenie priestor. "Nevedel som, z ktorej strany si mám pokryť puk, pretože išli na mňa hráči z každej strany."

Premiéra kanadského trénera Ramsaya mala víťaznú príchuť, kormidelník Slovenska však nebol spokojný s hrou mužstva najmä v prvej tretine. "Boli sme pokope po prvý raz, takže zlepšilo sa to až v druhej tretine," vysvetlil Paulovič. Ramsay na striedačke hovoril nielen so svojimi asistentami, ale občas prehovoril aj k samotným hráčom. "Väčšina chalanov rozumie po anglicky, takže to bolo dobré. Tréner nám hovoril, čo treba zlepšiť."

Odvetný zápas je na programe už vo štvrtok v Žiline, Slováci by v ňom chceli zopakovať výkon z prvého zápasu. "Tréner nám ešte hovoril, aby sme sa držali na puku v útočnom pásme, a aby sme často strieľali. Musíme to dodržať aj v ďalších zápasoch," dodal Paulovič.

EURÓPSKA LIGA: Mak pred odvetou s Östersundsom: Chceme postúpiť