13. júla 2012

Pavol Červenák sa v Stuttgarte do semifinále neprebojoval

Slovenský tenista Pavol Červenák nevylepšil na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v nemeckom Stuttgarte svoje vlaňajšie vystúpenie a prehral vo štvrťfinále dvojhry. Nad jeho sily bol ...

bez nazvu STUTTGART 13. júla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Pavol Červenák nevylepšil na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v nemeckom Stuttgarte svoje vlaňajšie vystúpenie a prehral vo štvrťfinále dvojhry.

Nad jeho sily bol Argentínčan Juan Monaco nasadený ako druhý, ktorý otsidera zdolal za 96 minút 6:1, 7:5.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan rovnako ako vlani postúpil medzi najlepších osem na stuttgartskej antuke z kvalifikácie. Za účasť vo štvrťfinále získa 45 bodov do rebríčka ATP plus ďalších 12 za kvalifikáciu. Na svoje konto si pripíše aj 10 515 eur.

Červenák odohral proti Monacovi prvý vzájomný duel. V prvom sete jednoznačne ťahal za kratší koniec, trikrát prehral svoje podanie a podľahol hladko 1:6. V druhom sa karta obrátila, Červenák už viedol 4:0 a potom ešte 5:1, ale odvtedy dovolil súperovi šesť gemov v rade a prehral set 5:7.