Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2007

Pentagon urýchľuje vysielanie dodatočných vojakov do IrakuAmerické ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že urýchli nasadenie velenia svojej tretej divízie v Iraku približne o tri mesiace a americké sily tak posilní o 1000 ďalších ...Zdieľať

WASHINGTON 16. februára (WEBNOVINY) - Americké ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že urýchli nasadenie velenia svojej tretej divízie v Iraku približne o tri mesiace a americké sily tak posilní o 1000 ďalších vojakov.
Veliteľstvo tretej pešej divízie so základňou v Georgii, ktoré sa malo do Iraku pôvodne presunúť v júni, odíde už budúci mesiac. Ich úlohou bude vydávať rozkazy a viesť operácie, poskytovať spravodajské služby, robiť dozor a prieskumnú činnosť na podporu bezpečnostných operácií v Bagdade, uvádza Pentagon vo vyhlásení. Divízia má v súčasnosti 4500 vojakov v Iraku a ďalších 8000 sa pripravuje prísť v marci a máji, informovala americká armáda.

Prezident George W. Bush rozhodol v januári o vyslaní dodatočných 21 500 amerických vojakov na posilnenie bezpečnostných operácií v Iraku v rámci novej stratégie s cieľom zabrániť vypuknutiu občianskej vojny a stabilizovať Bagdad. V Iraku v súčasnosti pôsobí 141 000 amerických jednotiek.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka zahraničia USA neočakávane v Iraku
<< predchádzajúci článok
Snemovňa reprezentantov odmietla Bushov plán v Iraku

Pentagon urýchľuje vysielanie dodatočných vojakov do Iraku - diskusné fórum čitateľov

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru (aneb co řekl Putin)17.2. 13:35:29