Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2020

Pete Buttigieg a jeho sexuálna orientácia sú tŕňom v oku, ani Trump s ňou však nemá problémNečakaný úspech v doterajšom priebehu demokratických primárok pred americkými prezidentskými voľbami, ktorý slávi nedávno ešte úplne neznámy politik, 38-ročný bývalý starosta menšieho mesta v Indiane ...Zdieľať
election_2020_pete_buttigieg_18823 11cd023dbc0646b083afa864277a3762 676x449 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nečakaný úspech v doterajšom priebehu demokratických primárok pred americkými prezidentskými voľbami, ktorý slávi nedávno ešte úplne neznámy politik, 38-ročný bývalý starosta menšieho mesta v Indiane Pete Buttigieg, so sebou prináša aj negatíva.


Buttigieg sa o tom mohol presvedčiť tento týždeň, keď naňho jeho politickí oponenti začali "vyťahovať" jeho sexuálnu orientáciu. Buttigieg verejne deklaruje, že je gej, pričom až doteraz s tým vo vysokej politike či v médiách nemal nikto problém, alebo aspoň svoje výhrady neprejavoval.

Donald Trump prekvapil


To sa zmenilo v stredu, keď veľmi populárny konzervatívny rozhlasový komentátor Rush Limbaugh začal vyhlasovať, že Amerika by nemala mať prezidenta, ktorý je gej.

Vo svojom rozhlasovom programe, ktorý počúvajú milióny Američanov, sa Limbaugh pýtal, či chcú ľudia naozaj voliť človeka, ktorý "bozkáva svojho manžela na pódiu".

Prekvapivé je, že prezident Donald Trump, ktorý je inak veľkým fanúšikom Limbaugha, na túto "kauzu" zareagoval vyhlásením, že on by s voľbou človeka, ktorý sa otvorene hlási k svojej homosexualite, nemal žiadny problém.

"Myslím si, že by boli niektorí, ktorí by zaňho nehlasovali, ale, ak mám byť úprimný, ja by som v takejto skupine nebol," povedal Trump pre spravodajskú televíziu Fox News.

Hrdý na svojho manžela


Na obranu Buttigiega sa postavil aj jeho rival v súboji o demokratickú nomináciu do prezidentských volieb, bývalý americký viceprezident Joe Biden.

"Pete a ja sme súperi, ale je to človek, ktorý je veľmi čestný, veľmi odvážny a prenikavo inteligentný," povedal o svojom rivalovi Biden.

Samotný Buttigieg sa k slovám Rusha Limbaugha priamo nevyjadril, v reakcii na ne len vyhlásil, že je "hrdý na svoje manželstvo a na svojho manžela".


Zdroj: Webnoviny.sk - Pete Buttigieg a jeho sexuálna orientácia sú tŕňom v oku, ani Trump s ňou však nemá problém © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ozbrojenci pri útoku v centrálnom Mali zabili viac než dvadsať ľudí a vypaľovali domy
<< predchádzajúci článok
Srbsko a Kosovo pokročili, podpísali dohody o obnovení vlakových a diaľničných spojení

Pete Buttigieg a jeho sexuálna orientácia sú tŕňom v oku, ani Trump s ňou však nemá problém - diskusné fórum čitateľov