Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. septembra 2007

Peter Fonda ponúkol do dražby artefakty z Bezstarostnej jazdyHerec Peter Fonda ponúkol do dražby niekoľko zo svojich pamiatok z nakrúcania filmu Bezstarostná jazda (1969). Záujemcovia tak budú môcť v aukcii získať aj americkú vlajku, ktorá tvorila chrbtovú ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Herec Peter Fonda ponúkol do dražby niekoľko zo svojich pamiatok z nakrúcania filmu Bezstarostná jazda (1969). Záujemcovia tak budú môcť v aukcii získať aj americkú vlajku, ktorá tvorila chrbtovú časť Fondovej bundy.

Herec, ktorý navyše spolupracoval na tvorbe scenára a film produkoval sa rozhodol "že je čas podeliť sa o tieto poklady so zberateľmi a fanúšikmi". Povedal to v jeho mene zástupca aukčného domu Heritage Auction Galleries v Dallase Doug Norwine. Len vlajka, ktorá sa bude dražiť má hodnotu asi 50 tisíc dolárov (1,2 milióna korún). Okrem toho, 6. októbra si budú môcť Fondovi fanúšikovia kúpiť sponu ministerstva obrany, ktorú nosil Fonda vo filme pripnutú, aj jeho zbierku šiestich plagátov, vrátane toho k filmu Ulee's Gold (1997).

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skalický jarmok navštívilo vyše 15 tisíc ľudí
<< predchádzajúci článok
Havlovo Odcházení uvedú v Divadle na Vinohradech

Peter Fonda ponúkol do dražby artefakty z Bezstarostnej jazdy - diskusné fórum čitateľov