Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. septembra 2007

Cenu za celoživotné dielo J. Weintraubovi odovzdal G. ClooneyCenu Bostonského filmového festivalu (BFF) za celoživotné dielo odovzdal producentovi Jerrymu Weintraubovi herec George Clooney. Hollywoodsky producent sa napríklad podpísal pod snímku Dannyho ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Cenu Bostonského filmového festivalu (BFF) za celoživotné dielo odovzdal producentovi Jerrymu Weintraubovi herec George Clooney. Hollywoodsky producent sa napríklad podpísal pod snímku Dannyho jedenástka (2001) a jej pokračovanie Dannyho dvanástka (2004). "Je dôležité aby som tu bol hneď z viacerých dôvodov," povedal 46-ročný Clooney. Ako zdôraznil, v prvom rade je Weintraub jeho priateľ a navyše to bola pre neho česť. Producent, ktorý oslávi 26. septembra 70. narodeniny povedal, že je nadšený tým, kto mu cenu odovzdal. "Začínam druhú polovicu môjho života, takže je príjemné dostať ju teraz," dodal.

Už 23. ročník BFF sa začal v piatok uvedením filmu režiséra Jamesa C. Strousa Grace is Gone (2007) v hereckom obsadení: John Cusack, Mary Kay Place, Alessandro Nivola. Návštevníci BFF tento rok uvidia aj filmy Rails and Ties (2007) v réžii Alison Eastwood, Good Luck Chuck Marka Helfricha a iné. Festival bude pokračovať do 21. septembra.

SITA, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cesta za zlatým rúnom s Pavlom Dvořákom až do konca októbra
<< predchádzajúci článok
Vyhlásili súťaž pre slovenské a britské školy

Cenu za celoživotné dielo J. Weintraubovi odovzdal G. Clooney - diskusné fórum čitateľov