31. decembra 2011

Peter Sejna s Davosom získal Spenglerov pohár

Švajčiarsky hokejový tím HC Davos so slovenským krídelníkom Petrom Sejnom v zostave sa pred vlastnými fanúšikmi stal víťazom 85. ročníka Spenglerovho pohára (26. - 31. decembra v Davose), keď si v ...

davos DAVOS 31. decembra (WEBNOVINY) - Švajčiarsky hokejový tím HC Davos so slovenským krídelníkom Petrom Sejnom v zostave sa pred vlastnými fanúšikmi stal víťazom 85. ročníka Spenglerovho pohára (26. - 31. decembra v Davose), keď si v silvestrovskom finále najstaršieho hokejového turnaja v Európe poradil s lotyšským mužstvom Dinamo Riga 3:2.

Skúsený 32-ročný liptovskomikulášsky rodák Sejna prispel k víťazstvu jednou asistenciou, aj vďaka nej jeho spoluhráč Gregory Sciaroni už v 2. minúte otvoril skóre duelu. Druhý presný zásah pridal Petr Sýkora, ktorý má navlas rovnaké meno ako jeho slávnejší krajan v tíme zámorskej NHL New Jersey Devils.

Rižania znížili zásluhou Kanaďana Jamieho Lundmarka v úvode druhej tretiny, poisťujúci tretí - a napokon aj víťazný - gól pridal v polovici stretnutia ďalší Čech v službách Davosu Pavel Brendl. Duel ešte zdramatizoval približne pol minúty pred záverečným klaksónom fínsky center Niclas Lucenius, no Dinamu už na viac nezostal čas.

Výsledok - finále - sobota:

HC Davos (Švaj.) - Dinamo Riga (Lot.) 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 2. Sciaroni (Rizzi, SEJNA), 11. Petr Sýkora (Forster, R. von Arx), 31. Brendl (Grossmann) - 22. J. Lundmark (Cipulis), 60. Lucenius

Sobotňajšia zostava víťazného tímu HC Davos: Berra - Forster, Joggi, R. Grossmann, Ramholt, Back, Kuonen, Niinimaa, Untersander - Tatíček, R. von Arx, Petr Sýkora - Brendl, Earl, Guggisberg - SEJNA, Rizzi, Sciaroni - Sieber, Steinmann, Bürgler