31. decembra 2011

Roger Federer v Abú Zabí prehral aj s Nadalom

Španielsky tenista Rafael Nadal v sobotňajšom atraktívnom zápase o konečné 3. miesto na exhibičnom turnaji Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch (29. - 31. ...

federer ABÚ ZABÍ 31. decembra (WEBNOVINY) - Španielsky tenista Rafael Nadal v sobotňajšom atraktívnom zápase o konečné 3. miesto na exhibičnom turnaji Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch (29. - 31. decembra, tvrdý povrch Latex-Ite vonku) zvíťazil nad ďalším bývalým lídrom svetového rebríčka ATP Rogerom Federerom zo Švajčiarska za 86 minút 6:1, 7:5.

Dvadsaťpäťročný druhý muž terajšieho renkingu Nadal unikol na 3:0, vtedy stratil napokon jediný gem v tomto sete. V druhej časti síce 30-ročný 3. hráč aktuálneho poradia Federer zvládol okamžitý rebrejk na 2:2, ale neudržal si servis v jedenástej hre a už nedostal šancu.

Švajčiar v piatkovom semifinále podľahol Srbovi Novakovi Djokovičovi 2:6, 1:6, Španiel prehral so svojím krajanom Davidom Ferrerom 3:6, 2:6. Finále sa v areáli Zayed Sports City začne o 14.00 h SEČ.